Jak daleko dobiegniesz na kaloriach ze świąt?

Blog

Jak daleko dobiegniesz na kaloriach ze świąt?

Opublikowano 3 kwietnia, 2024 at 12:23 pm by / Możliwość komentowania Jak daleko dobiegniesz na kaloriach ze świąt? została wyłączona

Święta to czas lenistwa, jedzenia i picia – kto tak nie uważa, niech rzuci kamieniem. Żurki, mięsa, krokiety, ciasta, kiełbasy i sałatki będą uginać stoły i kusiły nas przez kilka dni. A my? A my co chwilę dawaliśmy się skusić na te pyszności. Dlatego zestawiliśmy świąteczne pyszności i ich kaloryczność z ilością spalonych kalorii przy przebiegnięciu 1 kilometra na bieżni. Sprawdźcie jak daleko musicie biec (i dokąd dobiegnięcie) po wielkanocnym jedzeniu. 1 kilometr truchtu na bieżni do około 62 kcal, więc zaczynamy? Sprawdźmy jak daleko pobiegniemy!

Żurek z kiełbasą i jajkiem - 350 kcal - 5,3 km

Zaczynamy od porządnej rozgrzewki. Porcja wielkanocnego żurku z dodatkiem kiełbasy i jajka serwuje nam z miejsca trochę ponad 5 kilometrów biegu. Jeśli mieszkacie w małej miejscowości to już wybiegliście poza tabliczkę z nazwą waszego miasta lub wsi. W większych miastach zwykle jesteście już przynajmniej poza terenem domowego osiedla.

Biała kiełbasa (100g) - 250 kcal - 3,8 km

Sama biała kiełbasa (jedyne 100 gram) dokłada wam prawie 4 kilometry biegu. Ale kto je samą kiełbasę? Gdy dodamy do tego pieczywo, musztardę, chrzan, czy chociażby ketchup spokojnie dobijemy do 5 kilometrów biegania. Ledwo usiedliśmy do stołu, a już 10 kilometrów mamy do przebiegnięcia!

Sałatka Jarzynowa (100g) - 150 kcal - 2,3 km

Ilość kalorii uśredniliśmy, bo bardzo dużo zależy od składników, ilości majonezu itp., więc nasze wyliczenia są dość optymistyczne. Tak czy siak – kawałek do przebiegnięcia mamy. I po raz kolejny – nie liczymy tutaj dodatków w postaci pieczywa itp., bo to jest zmienna, która zależy jedynie od naszego gustu.

Pasztet pieczony (100g) - 360 kcal - 5,5 km

Co prawda pasztet pokrojony na plastry to między 30 a 50 gram na plaster, to zakładamy porcje po sto gram, żeby wszystko generalizować. Mówimy tutaj o klasycznym pasztecie, jaki robią nasze babcie/mamy/ciotki. bez wydziwiania, jajek, śliwek, czy innych dodatków. Jeden plaster (w zależności od grubości) to ładne kilka kilometrów biegu. A zjadamy go przyznacie – ekspresowo!

Mazurek (40 gram - kostka) - 160 kcal - 2,4 km

Zabiliśmy pierwszy głód – pora na deser. A skoro deser w święta, to oczywiście mazurek. Przeciętna kostka mazurka to bagatela prawie dwa i pól kilometra biegu. Teraz pomyślcie ile z samego ciasta mamy kilometrów do przebiegnięcia. A to przecież nie jedyne ciasto wielkanocne, bo zaraz za mazurkiem wchodzi…

Babka Wielkanocna (50 gram - kawałek) - 170 kcal - 2,5 km

Jak tu nie spróbować kawałka pysznej babki? No nie da się. I to zwykle nabieramy na talerz wraz z wcześniej wspomnianym mazurkiem. Tym samym nasz talerz małej przyjemności sprawia, że mamy do przebiegnięcia kolejne 5 kilometrów!

Ile to razem będzie?

21,8 kilometra, a wcale jakoś dużo się nie najedliśmy racja? I w dodatku pomijaliśmy wszelkie dodatki takie jak pieczywo, musztarda, ketchup, chrzan, buraczki. Pominęliśmy również taką klasykę jak jajka w majonezie i wiele innych – bo wiele z tych potraw znajdziemy na każdej przeciętnej imprezie rodzinnej. Ale wróćmy do biegania. mamy niespełna 22 km do przebiegnięcia, czy do dużo? To mniej więcej tyle ile mamy z Gdyni do Gdańska.

Jak długo będziemy biec?

10 kilometrów biegu dla amatora to około godziny, więc pomijając efekt zmęczenia itp. łatwo wyliczyć, że czeka nas ponad 2 godziny nieprzerwanego biegu. A tymczasem ile zajęło nam zjedzenie tych pyszności? Sami musicie sobie na to pytanie odpowiedzieć, my jedynie zapraszamy do działu “Bieżnie” na naszej stronie, a następnie do kontaktu, aby pomóc wybrać Wam model, który pomoże spalić nie tylko świąteczne kalorie, ale przygotuje również na otwarcie sezonu grillowego podczas majówki!

Już teraz Sprawdź Pełną Ofertę
Obserwuj nas w mediach społecznościowych