Dlaczego powinieneś wskoczyć na Orbitrek?

Blog

Dlaczego powinieneś wskoczyć na Orbitrek?

Opublikowano 13 marca, 2024 at 2:07 pm by / Możliwość komentowania Dlaczego powinieneś wskoczyć na Orbitrek? została wyłączona

W wielu przypadkach Orbitrek domu kojarzy nam się z ubraniami powieszonymi na tym sprzęcie lub zakurzonym, starym, topornym orbitrekiem, który gdzieś na balkonie albo w kącie stoi u rodziców lub dziadków. Takie czasy na szczęście mamy już dawno za sobą. Era orbitreków, gdzie największym wysiłkiem podczas treningu było utrzymanie się na nim minęła bezpowrotnie. Dziwne systemy linek lub dwa niezależne od siebie ruchome części, które wiecznie skrzypiały i zgrzytały mamy za sobą, a przed nami jest tylko nowoczesna i przyjemna wizja.

Nowoczesność

Obecnie orbitreki mają masę mechanizmów, które nie tylko wspierają nasz trening, ale poprawiają komfort i umilają ćwiczenia. Prawie każdy z oferowanych przez nas tego typu sprzętów posiada elektroniczny system wyboru ciężkości treningu, a większość z nich posiada także różne tryby ćwiczeń, jak np. Interwały. A skoro już wiemy jak ciężko chcemy ćwiczyć to wypadałoby, żeby ten trening był umilony w różne sposoby. Nawiew powietrza, śledzenie spalonych kalorii, pomiar tętna, możliwość podłączenia własnych słuchawek lub połączenie z aplikacjami treningowymi to tylko niektóre “bajery”, których zadaniem jest uatrakcyjnić ćwiczenia.

Ergonomia

Skrzypiące, chybotliwe i zajmujące dużo miejsca maszyny to na szczęście relikt przeszłości. Obecnie oferowany asortyment jest tak szeroki, że z pewnością dobierzemy odpowiedni sprzęt do naszych preferencji i możliwości naszego lokum, w którym będziemy trenować. W ofercie mamy nawet pozycje, które w kategorii Orbitreków mieszczą się w skali wręcz mini, bo nawet poniżej 140 cm długości i w okolicy 50 kg wagi. To sprawia, że raz ustawiony sprzęt nie wymaga dwóch dorosłych mężczyzn, żeby przestawić go chociażby do drugiego pokoju. To wszystko przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Obecne orbitreki wyposażone są w koło zamachowe, które sprawia, że ruch na nim jest płynny i jednostajny – dzięki temu nie jesteśmy narażeni na kontuzje.

Wygoda i zdrowe korzystanie

Wśród wszystkich maszyn fitness orbitrek jest najbardziej wszechstronnym urządzeniem. Trenuje całe ciało jednocześnie i spala stosunkowo dużą ilość kalorii. Dodatkowo dzięki ćwiczeniu “w powietrzu” nasze stawy nie są narażone na przeciążenia jak w przypadku np. bieżni. Ten schemat ruchu wpływa również na głośność treningu, który jest praktycznie bezszelestny. Jedyny dźwięk maszyny w trakcie ćwiczeń to delikatny szum koła zamachowego i pracującego mechanizmu. Bez zgrzytów, stuków – idealne warunki nawet na wieczorne treningi lub nieopodal śpiących domowników.Orbitrek to przykład nowoczesnego sprzętu, który sprawdzi się w wielu warunkach. Może z niego korzystać osoba z problemami ze stawami lub walcząca z nadwagą. Matka małych dzieci, seniorzy, a także osoby mieszkające w bloku. To wszystko bez obaw, że będziemy przeszkadzać domownikom, czy sąsiadom. Same plusy – brak minusów. Sprawdźcie jakie modele mamy obecnie w ofercie!

Już teraz Sprawdź Pełną Ofertę
Obserwuj nas w mediach społecznościowych