Jak zacząć trenować na orbitreku?

Blog

Jak zacząć trenować na orbitreku?

Opublikowano 13 marca, 2020 at 2:54 pm by / Możliwość komentowania Jak zacząć trenować na orbitreku? została wyłączona

Dzisiejszy wpis będzie kolejnym artykułem traktującym o treningu na maszynie fitness. (Jak zacząć trening na maszynie fitness i Trening dla średnio zawansowanych). Tym razem zajmiemy się specyfiką treningu na orbitreku.

Nowością będzie zestaw filmów instruktarzowych. Będą one dostępne na końcu wpisu. Orbitrek jest najbardziej uniwersalna maszyną fitness. Można na nim ćwiczyć prawie każda część ciała. Do zrobienia ogólnorozwojowej formy będzie nadawał się on najlepiej.

Pozycja na orbitreku jest pionowa. Praca na maszynie przypomina bieg lub ruch ciała podczas biegów narciarskich. Trzeba pamiętać, że ćwiczenia na orbitreku mogą być uzupełnieniem właściwego treningu biegowego. Nie zastąpi on jednak biegania na bieżni. Co właściwie możemy wytrenować na orbitreku? Główną partią ciała, która pracuje to mięśnie nóg. Na drugim miejscu pracują mięśnie ramion.

Można ćwiczyć w taki sposób, aby w możliwie maksymalny sposób obciążyć obie partie mięśniowe. Trzeba mieć na uwadze, że nogi będą pracować mocniej niż ramiona – Trening ogólnorozwojowy.

Drugim typem treningu będzie wykonanie pracy na nogi. Dzięki temu, że można nie używać rąk podczas wysiłku wytrenujemy maksymalnie nogi – Trening siłowy nóg.

Trzeci wariant to skupienie się na pracy ramion. W takim wypadku ramiona przejmują inicjatywę. Nogi możliwie jak najmniej biorą udział w treningu. Z racji, że konstrukcja urządzenia nie pozwala wyłączyć zupełnie z pracy nóg. Skupiamy się na maksymalnym wykorzystaniu rąk. Taka praca przypomina trochą pod chodzenie pod stromą górę – Trening siłowy na ramiona.

Czwartym rodzajem pracy jaką możemy wykonać to popularnie zwane Cardio. Jest to trening na przemiany tlenowe – Trening wytrzymałościowy.

Piąty wariant to nic innego jak trening beztlenowy, popularnie zwany interwałem. Niestety nie na każdym orbitreku możemy zrobić dobry interwał. Wynika to z konstrukcji orbitreka. Wśród maszyn tego typu jedynie CG800 daje możliwość bardzo solidnego robienia interwałów. Spowodowane jest to tym, iż został on tak specjalnie zaprojektowany. CG800 jest połączeniem roweru spinningowego z orbitrekiem.

Poniżej filmy:

Trening 1

Trening 2

Trening 3

Trening 4

Trening 5

Trening 6

Trening 7

Trening 8

Trening 9

Trening 10

Trening 11

Trening 12