Sprzęt fitness jako istotne narzędzie rehabilitacji po COVID-19

Blog

Sprzęt fitness jako istotne narzędzie rehabilitacji po COVID-19

Opublikowano 25 lipca, 2021 at 2:34 pm by / No Comments

Chroniczne zmęczenie, osłabienie czy znaczny spadek kondycji to częste dolegliwości, na które uskarżają się osoby po przebytej infekcji COVID-19, niezależnie od wieku czy prowadzonego dotychczas stylu życia. Zgodnie ze Światową Organizacją Zdrowia, zespół chronicznego zmęczenia należy do grupy tzw. “chorób układu nerwowego” – stan ten potrafi utrzymywać się przez wiele miesięcy po przebytej infekcji. Oprócz tego zmniejszenie aktywności fizycznej chociażby z powodu kwarantanny może prowadzić do szybko postępującej sarkopenii, czyli osłabienia mięśni szkieletowych. W tej sytuacji z pomocą może przyjść profesjonalny sprzęt fitness, który umożliwia regularne treningi w zaciszu domowym.

Pełną ofertę naszej wypożyczalni znajdziecie TUTAJ!

Rower stacjonarny, bieżnia, a może orbitrek? Na to pytanie nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi – wszystko zależy od indywidualnego zapotrzebowania, uwarunkowań danej osoby oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. O ile rower treningowy będzie wpływał głównie na dolną partię ciała, o tyle bieżnia oraz w szczególności orbitrek pozwoli nam uruchomić zarówno dolne, jak i górne kończyny, wpływając przy tym na pracę mięśni brzucha oraz grzbietu. Niezależnie od wybranego typu maszyny, każda z nich wpłynie w pozytywny sposób na zwiększenie tempa pracy serca, poprawę krążenia, polepszenie metabolizmu, a w konsekwencji polepszenie ogólnej kondycji i samopoczucia. Warto zwrócić uwagę, że każdy ruch – nawet w zaciszu domowym – wpłynie pozytywnie na dotlenienie organizmu oraz wydolność płuc, co może okazać się szczególnie ważne w przypadku infekcji związanych z wirusem SARS-CoV-2.

Pełną ofertę naszej wypożyczalni znajdziecie TUTAJ!

Epidemia COVID-19 oraz związane z nią daleko idące obostrzenia, takie jak izolacja społeczna czy lockdown, dla wielu z nas stały się przymusem ograniczającym w dużej mierze aktywność fizyczną. Dbanie o dobrą kondycję jest bezwzględnym elementem wpływającym na ogólny stan zdrowia, zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym. Idealną formą regularnej aktywności fizycznej – niezależnie od warunków zewnętrznych – będą ćwiczenia na własną rękę z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.

W kolejnych artykułach poświęconych dochodzeniu do formy po przebytym COVID-19 oraz spadku kondycji związanym z izolacją domową, zaprezentujemy konkretne rozwiązania treningowe dotyczące poszczególnych rodzajów naszych maszyn.

Obserwuj Fitness w Domu:
Facebook / Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *