Bieżnia na wynajem jako komfortowa alternatywa dla biegania zimą

Blog

Bieżnia na wynajem jako komfortowa alternatywa dla biegania zimą

Opublikowano 13 grudnia, 2021 at 9:36 pm by / No Comments

Bieganie od zarania dziejów stanowi podstawową formę aktywności fizycznej człowieka. Niezależnie od tego, czy było podyktowane koniecznością szybkiego przemieszczenia się, poszukiwania pożywienia czy też ucieczki przed niebezpieczeństwem. I chociaż dziś bieganie nie wynika z konieczności, a raczej świadomego wyboru dbania o kondycję fizyczną oraz zdrowie, jest nie mniej popularne niż przed laty. Nie oznacza to jednak, że wybierając bieganie jesteśmy skazani na panujące warunki atmosferyczne, chociażby uciążliwe mrozy czy śnieg z deszczem. Tu
z pomocą przychodzą nam sprzęty fitness, takie jak bieżnia na wynajem, które z powodzeniem możemy wykorzystać do treningu w domowym zaciszu.

bieżnia wynajem

Kliknij TUTAJ i sprawdź pełną ofertę bieżni na wynajem!

Komfort i kontrola

Oprócz bardzo ważnej kwestii bezpieczeństwa, bieżnia na wynajem to oaza treningów spod znaku komfortu. Nie dotyczą nas czynniki takie jak:

  • złe warunki atmosferyczne;
  • niedoskonałości nawierzchni;
  • nieprzewidziane zdarzenia (np. wypadki czy dzikie zwierzęta).
Dzięki temu możemy bezkolizyjnie, bezpiecznie i komfortowo trenować w zaciszu własnego domu. Oprócz tego, w nowoczesnych bieżniach fitness oczywiście możemy precyzyjnie regulować parametry takie jak prędkość oraz kąt nachylenia. Większość bieżni została również wyposażona w gotowe programy treningowe, które będą do dyspozycji zaledwie po kilku kliknięciach na panelu sterowania! Do najpopularniejszych z nich należą:
  • warm up (rozgrzewka);
  • cardio (wytrzymałość);
  • fat burn (spalanie tłuszczu);
  • trening górski.
Poniżej możecie sprawdzić nasz krótki film instruktażowy, dzięki któremu zobaczycie jak wygląda jedna z najbardziej popularnych bieżni w naszej ofercie, czyli Spirit XT185

Powyżej video poradnik oraz manual bieżni Spirit XT185.

Niektóre bieżnie posiadają również czujniki tętna w rączkach, dzięki czemu można na bieżąco monitorować parametry własnego ciała bez dodatkowych akcesoriów.  Co więcej, dzięki technologii Bluetooth możemy z powodzeniem synchronizować sprzęt z naszym smartfonem i zapisywać wszelkie parametry treningowe! Coraz więcej nowoczesnych bieżni treningowych zostaje wyposażonych właśnie w tę technologię. 

Kontuzje i bezpieczeństwo

Jaki jest jeszcze jeden, bez wątpienia ważny argument przemawiający za korzystaniem ze sprzętu takiego jak bieżnia na wynajem? Mianowicie bezpieczeństwo. Biegając na świeżym powietrzu jesteśmy narażeni wszelkie nieprzewidziane zdarzenia, takie jak potrącenia rowerzystów, kolizje samochodowe czy chociażby tak często zdarzające się skręcenia, zwichnięcia czy złamania kostek w wyniku źle postawionej stopy, kamieni czy korzeni. A wszystko to niezależnie od tego, czy jest to las czy miasto pełne zgiełku. W przypadku korzystania z bieżni w domu nie musimy martwić się o jakikolwiek z wyżej wymienionych aspektów. 

Zwolennicy biegania po asfalcie powiedzą, że tego typu urazy ich nie dotyczą. Może i tak, ale nie należy zapominać, że bieganie po twardej nawierzchni bardzo mocno obciąża stawy kolanowe, w długotrwałej perspektywie doprowadzając do bolesnych kontuzji. W przypadku bieżni tego typu problem zostaje zminimalizowany, ponieważ specjalnie zaprojektowane podłoże pod przesuwającą się taśmą skutecznie amortyzuje nasze kroki. Zazwyczaj o wiele bardziej niż nawet najbardziej profesjonalne obuwie na asfalcie. W przypadku biegania w profesjonalnym obuwiu na bieżni mamy zagwarantowane bezpieczeństwo na podwójnym poziomie.

Jak trenować na bieżni?

Sprawa mogłaby wydawać się banalnie prosta, niemniej jednak odpowiednio dobrane parametry treningu pod kątem własnego ciała, możliwości oraz celów treningowych mogą okazać się kluczowe. Dotyczy to zarówno skuteczności treningu, jak i jego bezpieczeństwa. Warto pamiętać o kilku elementarnych zasadach, których przestrzeganie uchroni przed niechcianymi komplikacjami. Są to:

  • trzymaj się środka – im bliżej środka, tym bezpieczniej. Nawet minimalne opuszczenie pasa biegowego przez stopę może grozić urazem;
  • patrz przed siebie – może brzmi to banalnie, ale dzięki temu zachowasz wyprostowaną sylwetkę, wyrównasz środek ciężkości i utrzymasz równowagę;
  • uruchom bieżnię przed wejściem – zanim na nią wejdzie, radzimy uruchomić urządzenie, co pozwoli uniknąć wywrócenia.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się o podstawach trenowania zapraszamy do przeczytania naszego artykułu Jak zacząć trening na maszynie fitness?

Podsumowanie

Bieżnia na wynajem to sprzęt dla każdego kto ceni komfort, niezależność od pogody, ale również bezpieczeństwo czy programy treningowe, dopasowywane do indywidualnych preferencji. Niezależnie od tego czy chcesz poprawić kondycję, zbudować wydolność czy schudnąć, bieżnia to idealny sprzęt pod każdym kątem. Tym bardziej jeżeli czujesz, że moda na bieganie i traktowanie tras biegowych jak pokazów mody nie jest dla Ciebie 😉

 

Już teraz sprawdź pełną ofertę naszych bieżni:

Obserwuj nas w mediach społecznościowych:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybierz miasto

Reszta kraju

Zadzwoń pod numer 699 854 365 lub skontaktuj się z nami »