Co zrobić kiedy się nie chce?

Blog

Co zrobić kiedy się nie chce?

Opublikowano 27 stycznia, 2022 at 9:43 pm by / Możliwość komentowania Co zrobić kiedy się nie chce? została wyłączona

   Nowy Rok już się zaczął. A z nim powstały już słynne postanowienia nowo roczne.  Fajerwerki zgasły, butelka od szampana już dawno wrzucona do zielonego pojemnika. Nastał Wyczekiwany Nowy2022 Rok! Nowy Rok niesie nutkę magii, nadziei i wiary, że od nowa możemy coś stworzyć  nowego, lepszego czy też SAMI możemy Stać się Kimś „Nowym” (Nowy JA).

Co zrobić kiedy się nie chce?

Postanowienia Nowo Roczne

Sami mówimy i słyszymy od innych – tym razem  mi się uda! Mam już taką wiedzę o porażkach, jestem silnie zmotywowany i na pewno  w tym roku zrealizuje swój cel: schudnę 10 kg, będę się zdrowiej odżywiał, będę ćwiczyć co najmniej 3 razy w tygodniu, rzucę palenie, więcej  czasu będę spędzać z rodziną. 

Wspaniale, że jest początek roku, że możemy zaczynać z pustą kartką nowy etap w naszym życiu. W tym momencie chciałam podzielić się z Wami refleksją związaną właśnie z postanowieniami noworocznymi związanymi z uprawianiem sportu.

Co zrobić?

Postanowienie noworoczne jest rodzajem celu, który chcemy zrealizować. Większość z nas zna technikę SMART i zgodnie z nią cel, którym może być, np: przebiegniecie maratonu, sportowa sylwetka (rozmiar 38) , waga X-kilo,  musimy rozłożyć na „czynniki pierwsze” czyli cel musi być określony, mierzalny, realistyczny, atrakcyjny, i mierzony w czasie. Dobrze jest zatem na początku drogi określić miejsce, do którego chcemy dotrzeć. Miejsce to efekt, który chcemy osiągnąć. Kluczowe jest pytanie- Dlaczego? Co mnie motywuje do zmiany zachowania? Do podjęcia wysiłku?  To właśnie odpowiedź na te pytania pomoże nam w chwilach zwątpienia, w chwilach niechęci czy w chwilach, kiedy nasz wewnętrzny głos będzie mówił, że nie dasz rady, nie warto, itd. Poniżej konkretne porady “Co zrobić kiedy się nie chce?”

Sposoby jak zrealizować cel:

  • Znalezienie osób o podobnym celu i zbliżonych  wartościach związanych ze zdrowym stylem  życia i dzielenie się z nimi sukcesami/porażkami oraz zaciągniecie zobowiązania – co będzie jak swój cel osiągną/nie osiągnę?
  • Wyrabianie nowych, przyjemnych nawyków w miejsce starych, np. ćwiczenie na sprzęcie fitness podczas oglądania ulubionego  filmu przy czym pozwolenie sobie na oglądanie tego filmu TYLKO podczas ćwiczeń.
  • Poranny trening przed pracą/ przerwa w pracy w miejsce przeglądania mediów społecznościowych.  
  • Nagradzanie siebie za podjęte działania i docenienie siebie za każdy podjęty krok, który zbliża nas do cel, np. zakup jakiegoś drobiazgu, odpoczynek, pochwalenie siebie, uznanie w oczach kolegów, których wtajemniczyliśmy w nasz cel.
  • Wyznaczenie własnego tempa zmiany i akceptacja siebie nawet w chwili porażki,  która jest sytuacją  normalną . Kiedy ją poniesiemy powiedzmy ok, to jest chwilowy upadek, wstaję i  wracam na swój tor.
  • Holistyczne podejście do celu i poszukanie różnych sposobów i okoliczności sprzyjających realizacji tego celu, np. aktywny tryb życia, porada u dietetyka, zadbanie o wygląd, kontakty towarzyskie z ludźmi, którzy są dla nas autorytetami, itd..
  • Otwarcie się na Nowe. Jak osiągnę cel to co mi on dobrego da? Nowy rozmiar ubrania- większą pewność siebie? lepszą pracę? Przebiegnę dłuższy maraton? Wejdę na szczyt???
  • Stworzenie mapy marzeń….

Podsumowanie

Niedługo podeśle Tobie jeszcze kilka pomysłów, które  za „jakiś czas” napiszę. Proszę o „przetestowanie” zaprezentowanych rad. A jaki Ty masz sposób na realizacje swojego celu? Podziel się z nami swoją wiedzą i razem wytrwamy w nowo rocznych postanowieniach. Masz ochotę napisać? Będzie nam miło.

Już teraz sprawdź pełną ofertę:

Obserwuj nas w mediach społecznościowych:

Wybierz miasto

Reszta kraju

Zadzwoń pod numer 699 854 365 lub skontaktuj się z nami »