Sezon przeziębień w pełni? Ćwicz w domu!

Blog

Sezon przeziębień w pełni? Ćwicz w domu!

Opublikowano 25 września, 2023 at 1:46 pm by / Możliwość komentowania Sezon przeziębień w pełni? Ćwicz w domu! została wyłączona

Jesień jest już u nas – nie ma co się oszukiwać. Temperatury spadają, pogoda się pogarsza, dni coraz krótsze, a my? A my coraz częściej przeziębieni i chorzy. Nie trzeba być naukowcem, żeby wiedzieć, że sport wzmacnia naszą odporność. Jednak jak go uprawiać, gdy na dworze wieje zimny wiatr, pada deszcz lub na zmianę jest gorąco w słońcu i zimno w cieniu? Przecież to pewna droga do przeziębienia, a nie zdrowia! Co w takim razie robić? Ćwiczyć oczywiście w domu! A jak? Na naszym sprzęcie!

Jakie są plusy trenowania w domu w trakcie jesiennego przesilenia?

Nie narażasz się na kontakt z przeziębionymi

To, że my dbamy o to, aby się nie przeziębić nie oznacza, że wszyscy dookoła dbają o to samo. Ludzie mają różne “progi” poczucia bycia chorym i oznacza to, że osoba, która biega obok nas na bieżni może być mieć w sobie stan zapalny, który położyłby nas do łóżka na dwa tygodnie. Dodatkowo wiele osób uważa, że wypocenie się jest najlepsze na początku przeziębienia, więc idą zrobić trening jednocześnie rozsiewając morze zarazków dookoła. 

Różnica temperatur nie taka już straszna!

Udanie się na popołudniową siłownię lub fitness jesienią to całkiem przyjemna opcja. Jedna powrót to już nie taka sielanka. Trening kończymy zwykle, gdy już jest późno i o wiele wiele zimniej niż w momencie, gdy zmierzaliśmy na siłownię. Dodatkowo rozgrzani po treningu i prysznicu wystawiamy się na nagły spadek temperatury i błyskawiczne przeziębienie. A przecież nie każdy ma czas, żeby siedzieć w lobby i czekać “aż wystygnie”.

Pogoda nam nie sprzyja

Bieganie na dworze jesienią to istna loteria. Przyjemny wiaterek na rozgrzewce może zmienić się w deszcz i wichurę na koniec lub co gorszę – w ulewę w połowie treningu, gdy jesteśmy daleko od domu. Dodatkowo chichot losu jest taki, że w takich sytuacjach nie ma gdzie się skryć przed niesprzyjającą aurą, a na deser wdepniemy w głęboką kałużę, która skutecznie naleje nam zimnej wody do buta. 

Co w takim razie warto zrobić? Zamienić treningi na dworze i w klubach fitness na treningi w domu! Dlaczego?

Nie narażamy się na chore osoby.

Ćwicząc w domu nie jesteśmy narażeni na inne zarazki niż te, które nasz organizm już zna. Tym sposobem nikt nie uraczy nas katarem poza nami samymi lub domownikami.

Temperatura nam nie straszna.

Trenując w domu możemy dać z siebie wszystkie poty, następnie wziąć gorący prysznic i spokojnie zasiąść do obiadu, obowiązków lub oglądać telewizję. Nie ryzykujemy, że nas przewieje, o ile nie otworzymy szeroko okna tuż po prysznicu!

Gwarancja stałej pogody

Biegając na bieżni w domu nie tylko nie zmokniemy, ale także możemy ćwiczyć w naszym ulubionym stroju do ćwiczeń, który obecnie może nie być adekwatny do panującej aury. Mamy także pewność, że żadne niespodzianki nie zdarzą się w trakcie treningu, a nasze buty będą niezmiennie suchą.

Podsumowanie

Jak sami widzicie i czytacie – jesienny (i zimowy również) wynajem sprzętu Fitness w Domu to strzał w dziesiątkę. Będziemy zdrowi, susi i w dobrej formie! A to wszystko nie ruszając się z domu.

Już teraz Sprawdź Pełną Ofertę
Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Wybierz miasto

Reszta kraju

Zadzwoń pod numer 699 854 365 lub skontaktuj się z nami »