Gotowi na Nowy Rok Szkolny?

Blog

Gotowi na Nowy Rok Szkolny?

Opublikowano 31 sierpnia, 2023 at 11:03 am by / Możliwość komentowania Gotowi na Nowy Rok Szkolny? została wyłączona

Każdy z nas mimo, że narzeka na coraz chłodniejsze dni i brak okresu urlopowego trochę cieszy się powrotem do “normalności”. To właśnie teraz doskonale możemy zaplanować każdą aktywność i znaleźć czas na rzeczy i sprawy, które w okresie wakacyjnym zeszły na dalszy plan. Nie ma co się oszukiwać – u wielu osób na tym dalszym planie znalazło się właśnie ćwiczenie, które zostało wyparte przez lenistwo nad wodą, spotkania przy grillu, czy inne przyjemniejsze aktywności. O czym pamiętać należy przed powrotem do aktywności?

1. Nie wszystko na raz!

Nie rzucaj się na głęboką wodę i nie zaczynaj treningów od wysokiego tempa, dużych obciążeń, czy dalekich dystansów. Daj sobie parę treningów na to, by organizm przypomniał sobie dawny rytm, a następnie stopniowo zwiększaj obciążenie, kilometry i trudność. Pomoże to uniknąć kontuzji, a nawet uchroni przed uszkodzeniem sprzętu, który możesz z rozpędu również niewłaściwie obsługiwać.

2.Ile leżałeś, tyle teraz nadgonisz!

Jeśli przez trzy miesiące tylko leniuchowałeś i w dodatku pozwalałeś sobie na więcej jedzeniowych odstępstw od diety to nie masz co liczyć na to, że w ciągu kilku dni lub dwóch tygodni wrócisz do wyglądu i formy sprzed lata. Każdy dzień, tydzień i miesiąc lenistwa będzie Cię proporcjonalnie tyle samo dni, tygodni i miesięcy pracy kosztować. Nie da się tego przeskoczyć, więc zaczynając pierwszy powakacyjny trening uzbrój się w cierpliwość, bo na efekty chwilę zaczekasz – czy tego chcesz, czy nie. 

3. Weź sprzęt, który oszczędzi Twoje stawy!

Z szerokiego asortymentu, jaki mamy do zaoferowania na początek polecamy te modele, które pomogą Wam ćwiczyć bez zbędnego obciążania stawów. Orbitrek, rowerek i wioślarz będą idealnym rozwiązaniem dla każdego, komu w ostatnich miesiącach przybrało się parę kilogramów. Oczywiście bieżnia też się nada, ale wtedy konieczne jest podejście z głową do intensywności ćwiczeń.

4. Powoli do celu!

Nagły powrót do ćwiczeń i to 4 razy w tygodniu to przepis na ból, przetrenowanie, kontuzję i ogromne zmęczenie. Pierwsze treningi wykonuj rzadziej i krótsze. Dzięki temu Twoje ciało będzie odczuwało przyjemny przypływ hormonów, a nie natłok bólu i niechęci do kolejnych aktywności. Pozwól sobie na nowo rozkochać się w treningach!

5. Pomyśl co się opłaca!

Wskoczenie z powrotem na właściwe tory zajmuje czasami miesiąc, czasami dłużej. Pytanie, czy opłaca się wtedy wybierać karnet na siłownię lub zajęcia fitness? Zwłaszcza, gdy na początku ćwiczymy mniej, wolniej i lżej. To idealna sytuacja, aby rozważyć wynajem sprzętu fitness, który pomoże Wam wrócić do formy zanim ruszycie na siłownię, a gwarantujemy, że z naszym sprzętem nie będziecie chcieli się rozstać!

Podsumowanie

Krok pierwszyWynajmujemy sprzęt fitness od Fitness w Domu.

Krok drugi – Zaczynamy ćwiczyć we własnym tempie i z rozsądnym obciążeniem.

Krok trzeci – Uzbrajamy się w cierpliwość – Efekty przyjdą

Krok czwarty – Zyskujemy formę sprzed lata i czujemy się świetnie!

Już teraz Sprawdź Pełną Ofertę
Obserwuj nas w mediach społecznościowych