Możesz ćwiczyć z bólem i pomimo niego!

Blog

Możesz ćwiczyć z bólem i pomimo niego!

Opublikowano 16 października, 2023 at 12:24 pm by / Możliwość komentowania Możesz ćwiczyć z bólem i pomimo niego! została wyłączona

Ból nóg, czy kręgosłupa to (zwłaszcza po 40 roku życia) najczęstsze wymówki i powody, dla których ludzie odpuszczają sobie wizytę na siłowni lub w klubie fitness. I nie jest to spowodowane tym, że nie mogą ćwiczyć w ogóle. Powodem jest brak komfortu w ćwiczeniach, konieczność ograniczeń oraz poczucie krępacji z powodu braku pełnej ruchliwości, którą mogą dostrzec inni użytkownicy i użytkowniczki siłowni. 

Kolejnym powodem takiego rezygnowania jest także czynnik ekonomiczny. “Nie opłaca mi się kupować karnet, skoro nie mogę wykonywać części ćwiczeń i trening będzie niekompletny”. Ciężko się z tym nie zgodzić. Zwłaszcza jeśli trenowanie nie jest waszą pasją. Wtedy kalkulacja finansowa bierze górę nad aktywnością fizyczną.

 

I tu z ratunkiem przychodzi Fitness w Domu, który nie tylko pozwoli Wam trenować pomimo dolegliwości, ale także wspomoże w redukcji bólu, a nawet rehabilitacji. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych cechach treningu, gdy coś nam dolega!

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Żaden trening – czy to w domu, czy na siłowni – nie powinien odbywać się, gdy ból jest mocny i ostry. W takiej sytuacji powinniśmy zrezygnować z danej partii mięśniowej lub kompletnie z trenowania. 

Skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą

Każdy trening, gdy nie jesteśmy w pełni sprawny powinien być poprzedzony konsultacją z lekarzem lub fizjoterapeutą, którzy doradzą i podpowiedzą jakie ćwiczenia można wykonywać, a jakich powinniśmy się wystrzegać, gdy coś nam dolega. Dzięki temu nie pogorszymy swojego stanu zdrowia i dowiemy się, czy możemy wykorzystać ćwiczenia w celu poprawy kondycji organizmu i redukcji bólu.

Małymi krokami do celu

Nie każdy ból możemy “rozchodzić”. Nawet jeśli dwa pierwsze punkty potwierdziły, że możemy trenować to robienie tego “do upadku mięśniowego” dobrze wygląda tylko na filmie typu Rocky. Zdecydowanie lepiej jest wykonać więcej ćwiczeń, z mniejszym obciążeniem niż ryzykować powiększenie kontuzji lub stanu bólowego.

Stawiaj na wygodę

Trening w domu ma to do siebie, że nie musisz być wystrojony lub wystrojona w dopasowany strój, w którym przestajesz się momentalnie czuć komfortowo w momencie, gdy nie jesteś w pełni sprawny lub sprawa. W zaciszu domowym możesz ćwiczyć w tym, w czym Ci wygodnie, tak jak Ci wygodnie i tyle czasu i razy ile Ci wygodnie. Chcesz robić co chwilę przerwę? Nie ma sprawy! Chcesz ćwiczyć w piżamie, bo nie uciska bolącego miejsca? Kto Ci zabroni? Ćwicz tak jak Ci wygodnie.

Podsumowanie

Trening z bólem to nic przyjemnego, ale do wykonania w części przypadku. Jednak trzeba zadbać o bezpieczeństwo, komfort i wygodę – tylko wtedy nasze treningi będą owocne, zdrowe i skuteczne. Ciężko te wszystkie cechy zebrać na siłowni – dlatego jeśli coś nas boli, lekarz doradza aktywność i ćwiczenia, a krępujemy się trenować publicznie nie będąc w pełni sił to Fitness w Domu jest najlepszą możliwą opcję – Sprawdźcie nasze promocje, wybierzcie odpowiedni sprzęt i trenujcie tak jak lubicie i tak jak możecie!

Już teraz Sprawdź Pełną Ofertę
Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Wybierz miasto

Reszta kraju

Zadzwoń pod numer 699 854 365 lub skontaktuj się z nami »