Ten, kto ma w życiu swoje DLACZEGO, poradzi sobie z JAK

Blog

Ten, kto ma w życiu swoje DLACZEGO, poradzi sobie z JAK

Opublikowano 25 października, 2023 at 11:56 am by / Możliwość komentowania Ten, kto ma w życiu swoje DLACZEGO, poradzi sobie z JAK została wyłączona

Tym zdaniem zaczynam refleksję  nad tym czy warto dbać o zdrowie fizyczne i ćwiczyć. Dla niektórych treningi są jak mycie zębów. Nie myślą o nich, po prostu to robię. Decyzja została podjęta.

 A jak jest w Twoim przypadku? Czy masz swoje DLACZEGO?

Jeśli jeszcze się  wahasz czy poświęcić czas na trening w domu albo w klubie/ na siłowni przytoczę to, co odkryli naukowcy. Możesz wgłębić się w temat i sam przeczytać te wszystkie dowody w książce,  pt. „Projekt zdrowie. Szwedzki poradnik inteligenta” napisaną przez A.Hansen i  C.J. Sundberg. 

Autorzy przytoczyli szereg badań, które udowadniają, że aktywność fizyczna wydłuża nasze życie. Podają, że każda godzina aktywności fizycznej przedłuża twoje życie o dwie do pięciu godzin. Ponadto treningi poprawią: jakość życia,  pamięć i zdolności koncentracji. Zmniejszają  zagrożenie depresją i stanami lękowymi. Chronią  przed chorobą wieńcową, udarem, cukrzycą wieku dorosłego, osteoporozą, demencją. Zmniejszają  zagrożenie zapadalności na wiele powszechnych form nowotworów, min. piersi i jelita grubego. Wzmacniają  serce i mięśnie, co wpływa na  zmniejszenie zagrożenia upadku i zmniejszenie wystąpienia osteoporozy. 

Jeśli jesteś jeszcze „młody”  i te wszystkie wyniki badań  nie przekonują Ciebie a dla Ciebie ważny jest po prostu ładny  wygląd, dobre samopoczucie oraz utrzymanie wagi i  kontrola nad swoim ciałem (np. możliwość wejścia po schodach bez zadyszki)  to aktywność fizyczna  jest lekarstwem na to.

Czy powyższe powody, dla których warto być aktywnym fizycznie są również Twoimi powodami? Czy uniknięcie przykrych konsekwencji braku ruchu są dla Ciebie ważne?

Jeśli TAK to  przypomnę Tobie, że sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z  dnia na dzień.  Każdego dnia poświęć  chociaż kwadrans, pół godziny, godzinę lekcyjną na trening,  np. na sprzęcie, który możesz  wypożyczyć w wypożyczali Fitness w Domu a to zaowocuje i osiągniesz swój cel. Sprzęt, np. orbitrek, rower, bieżnia, itd.  za który płacisz niezależnie od tego jak bardzo go eksploatujesz jest do Twojej dyspozycji i korzystaj z niego jak najwięcej. Zachęć tez innych domowników do ćwiczeń. Zaletą maszyny którą ma się w domu jest to iż możesz po ćwiczyć w dowolnym momencie. 

Pamiętaj: zawsze jest dobry moment, żeby zacząć a JESIEŃ jest tą porą roku, w której po prostu trzeba  zrobić : Let’s do it.

Już teraz Sprawdź Pełną Ofertę
Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Wybierz miasto

Reszta kraju

Zadzwoń pod numer 699 854 365 lub skontaktuj się z nami »