Maszyny fitness w rehabilitacji

Blog

Maszyny fitness w rehabilitacji

Opublikowano 14 lutego, 2018 at 6:43 pm by / No Comments

Maszyny fitness kojarzymy najczęściej z siłownią  i od razu zakładamy, iż mogą one służyć tylko do poprawy naszej sprawności. Nic bardziej mylnego, ogólna sprawność fizyczna możne w znacznym stopniu ograniczyć możliwość wystąpienia w przyszłości potrzeby rehabilitacji. Z drugiej zaś strony w przypadku już  wystąpienia urazu lub kontuzji  maszyny fitness mogą  znacząco pomóc lub być jedynym sposobem do powrotu do zdrowia.

Skupmy się tutaj na tym drugim zagadnieniu a mianowicie zastosowaniu maszyn fitness jako pomoc w dojściu do pełnej sprawności po urazie bądź kontuzji. Dzięki możliwości precyzyjnej kontroli obciążenia można bezpiecznie odbudować  mięsnie. Sprzęt fitness taki jak rowery pionowe, rowery poziome, orbitreki i ergometry wioślarskie wymuszają  pracę w konkretnym zakresie co w rehabilitacji jest bardzo pożądane. Krótko mówiąc uniemożliwiają wystąpienie ruchów niepożądanych.  Dzięki wyżej wymienionym czynnikom maszyny fitness nadają się idealnie do powrotu do pełnej sprawności ruchowej.

PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIE MASZYN FITNESS W URAZACH I KONTUZJACH:

Bieżnia: wylew, udar,  zawał serca.

Rower stacjonarny: wszelkiego typu urazy dolnych kończyn (zwichnięcia kostki, zerwanie Achillesa, zerwanie więzadeł krzyżowych kolana, itp.)

Rower poziomy: to samo jak przy rowerze stacjonarny, dodatkowe wskazanie dla osób które mają problem z kręgosłupem.

Orbitrek: wszelkiego rodzaju sytuacje, które wymagają treningu całego ciała np. Urazy kręgosłupa, urazy górnych kończyn.

Większość urazów lub kontuzji wyłącza osobę poszkodowaną z życia codziennego. Co skutecznie utrudnia opuszczenie domu, aby udać się na zajęcia rehabilitacyjne dlatego proponujemy nasze rozwiązanie. Dzięki czemu nie muszą się państwo ruszać  z domu tylko skorzystać z usług wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, który zostanie dostarczony do domu bez żadnego wysiłku ze strony Klienta.

Dzięki naszej wypożyczalni rehabilitacyjnej mają Państwo możliwość wypożyczyć odpowiednią maszynę fitness. Zaletą naszej oferty jest dowóz do klienta i umieszczenie urządzenia we wskazanym miejscu oraz profesjonalny pokaz z opisem jak korzystać z urządzenia.

Wybierz miasto

Reszta kraju

Zadzwoń pod numer 699 854 365 lub skontaktuj się z nami »