Wioślarz – tego właśnie potrzebujesz

Blog

Wioślarz – tego właśnie potrzebujesz

Opublikowano 23 lutego, 2023 at 2:35 pm by / Możliwość komentowania Wioślarz – tego właśnie potrzebujesz została wyłączona

Myśląc o sprzęcie domowym do ćwiczeń zwykle myślimy o rowerku lub orbitreku, a w dalszej perspektywie o bieżni. Wioślarza często pomijamy z naszych rozważaniach, a to duży błąd. Poniżej przedstawimy Wam zalety wioślarza, które sprawią, że stanie się on poważnym kandydatem do “zamieszkania” w waszym lokum.

Trening całego ciała

Wbrew pozorom ćwicząc na wioślarzu nie angażujemy jedynie pleców i ramion. W trakcie ruchu aktywowane są również mięśnie nóg, brzucha, klatki i bicepsa. Łącznie aktywujemy aż do 90% mięśni!  Celem ćwiczenia na wioślarzu ma być wymodelowana i smukła sylwetka. Rozbudowane plecy, umięśnione barki i mocne nogi – to marzenie każdego mężczyzny, a także wielu kobiet.

Kondycja, kondycja i jeszcze raz kondycja

Ćwiczenie na wioślarzu mocno wzmaga wydolnośc organizmu. Efekty lepszej kondycji poczujemy szybciej niż na bieżni, czy rowerku. Dzięki zaangażowaniu wielu mięśni organizm szybko podnosi swoją wydolność. Zarówno mięśniową jak i oddechową przyczyniając się do szybkiej progresji w tej kwestii. Poprawa układu krwionośnego wzmacnia serce i zmniejsza ryzyko chorób wieńcowych.

Uzupełnienie innych treningów

Trening na wioślarzu wskazany jest także przy uprawianiu sportu i trenowaniu np. biegania. Gdy brak Ci tchu pod koniec meczu lub na ostatnich metrach biegu – treningi wioślarskie znacznie podkręcą Twoje tempo bez przesadnego obciążania mięśni, z których korzystamy na treningach.

Kompaktowość i wygoda

Większość sprzętów nie zajmuje zbyt wiele miejsca i są relatywnie lekkie w porównaniu do takich maszyn jak bieżnia i orbitrek. Część modeli umożliwia składanie maszyny, tak aby zajmowała jak najmniej miejsca. Z kolei podczas ćwiczeń wioślarz można bez problemu ustawić przed telewizorem i trenować w trakcie oglądania filmu lub serialu.Jakość, a nie długość treningu

Z racji aktywacji wielu mięśni trening na wioślarzu nie musi być długi, żeby przynosić efekty. Wystarczy krótkie 30 minut, by wykonać pełnowartościowy trening, podczas którego spalimy między 350 a 400 kalorii. Daje to prawie dwukrotnie więcej spalonych kalorii niż w tym samym czasie jeżdżąc na rowerku stacjonarnym!

Poczuj się jak na regatach wioślarskich

Wiele modeli wyposażonych w ekran i komputer “pokładowy” posiada różne tryby ćwiczeń, a wśród nich symulacje wyścigów, gdzie w zależności od ustawień ścigamy się z komputerem, z drugą osobą lub przeciwnikami w Internecie. W ten sposób zwykły trening zyskuje oprócz solidnej dawki zdrowia także niezłą dozę emocji, która świetnie motywuje do wykręcenia jeszcze lepszego czasu i jeszcze mocniejszego treningu

Trening dla każdego (prawie)

Wioślarz jest zalecany dla każdego. Niezależnie od wieku, kondycji i płci. Może być elementem zarówno samodzielnego treningu całorocznego, uzupełnieniem treningów i uprawiania sportów, a także elementem rehabilitacyjnym. Wśród trenerów, fizjoterapeutów i lekarzy pojawia się tylko jedno przeciwwskazanie dla korzystania z tego rodzaju maszyny. Jest nim poważny problem z kręgosłupem. Dlatego jeśli posiadacie dolegliwości w tym obszarze zanim zaczniecie trenować – skonsultujcie się z lekarzem lub fizjoterapeutą. 

 

Czy wioślarz stał się Waszym numerem jeden? Mamy nadzieję, bo plusów jest co niemiara. Kondycja, siła, wzmocnienie układu krwionośnego, możliwość trenowania cały rok, a to wszystko przed telewizorem i jednocześnie nie zajmując zbyt wiele miejsca. Treningi są krótkie i efektywne – skrojone na miarę osób liczących każdą minutę w ciągu dnia!

 

Sprawdźcie naszą ofertę wioślarzy lub skontaktujcie się z naszymi konsultantami, którzy doradzą Wam odpowiedni model!

Już teraz sprawdź pełną ofertę:
Obserwuj nas w mediach społecznościowych