Który sprzęt jest dla Ciebie?

Blog

Który sprzęt jest dla Ciebie?

Opublikowano 1 marca, 2023 at 1:28 pm by / Możliwość komentowania Który sprzęt jest dla Ciebie? została wyłączona

Jak zdecydować, który sprzęt będzie dla Ciebie najlepszy? Wybranie odpowiedniego rodzaju, a następnie modelu to kwestia złożona z 3 wytycznych: Celu, Miejsca i Czasu Treningu. Wypadkowa tych trzech zmiennych da nam odpowiedź, który sprzęt będzie odpowiedni. Najwięcej miejsca zajmować będą bieżnia i orbitrek. Z kolei najwięcej mięśni zaangażujemy na wioślarzu i orbitreku. Jeśli z kolei zależy nam aby trening był jak najkrótszy, powinniśmy wybrać wioślarza. Jednak jak wyżej napisaliśmy. Cel, Miejsce i Czas tworzą wspólnie wyjątkową wypadkową.

 

1. Cel

Celem ćwiczenia na sprzęcie Fitness zwykle jest spalenie jak najwięcej kalorii, podniesienie wydolności organizmu lub smukła sylwetka. Im bardziej treningowy cel tym lepszym wyborem będzie wioślarz lub orbitrek. Z kolei jeśli mamy na celu trening, który nie będzie obciążać naszych stawów powinniśmy zdecydować się na rowerek lub orbitrek. Bieżnia to idealny wybór dla osób, dla których kondycja i wzmocnienie dolnych partii mięśni to priorytet.Gdy celem jest powrót do zdrowia, to w zależności od naszych dolegliwości dobieramy maszynę z trenerem, lekarzem bądź fizjoterapeutą. Każda maszyna, gdy ćwiczymy na małych obciążeniach i niskim tempie może posłużyć jako element rehabilitacji i rekonwalescencji. 

W okresie, gdy temperatura uniemożliwia lub utrudnia aktywności na świeżym powietrzu sprzęt kardio w domu ma zwykle na celu utrzymanie nas w dobrej kondycji do następnych ciepłych dni. W tym celu decydują jedynie nasze preferencje i dwa pozostałe czynniki (czas i miejsce), ponieważ ćwiczenie na każdym sprzęcie, który oferujemy pomoże zadbać o naszą kondycję. Jeśli jednak zależy nam na szybkim poprawieniu naszej wydolności, to zalecamy wioślarza lub orbitrek. Te sprzęty wykorzystują wiele partii mięśniowych (zarówno górne jak i dolne), dzięki czemu organizm szybko poprawi swoją kondycję. 

2. Miejsce

Przestrzeń w mieszkaniu lub domu często bywa na wagę złota i wielokrotnie przy chęci wynajmu sprzętu pojawia się myśl “Gdzie ja to zmieszczę? Z odpowiedzią na szczęście śpieszą zarówno producenci sprzętu jak i nasi konsultanci. Asortyment fitness do użytku domowego zalicza coraz większą miniaturyzację. Mamy małe bieżnie, które spokojnie zmieszczą się pod biurkiem lub łóżkiem. Mamy rowerki, które są składane, i wioślarzy, których rozmiar zaskoczyłby nawet posiadaczy kawalerek. Wszystko po to, aby sprzęt jak najbardziej przystępny dla każdej przestrzeni w jakiej przyjdzie nam z niego korzystać. Wśród sprzętu, który oferujemy znajdziecie takie kompaktowe urządzenia, a na dodatek nasi konsultanci mają wiedzę na temat rozmiarów każdego oferowanego sprzętu. Wystarczy zmierzyć przestrzeń jaką mamy do dyspozycji, a my przedstawimy odpowiednie propozycje, z których będziecie mogli komfortowo korzystać i doradzimy najlepsze rozwiązania, także jeśli chodzi o przechowywanie sprzętu, gdy ten nie będzie aktualnie używany. Tym sposobem macie pewność, że w momencie gdy wybrany asortyment pojawi się w waszym miejscu nie będziecie się martwić “Gdzie ja to zmieszczę?”

3. Czas

Doba się nie wydłuży, a czasu będzie zawsze za mało. W dzisiejszych czasach często trzeba iść na kompromis i połączyć trening domowy z czytaniem książki, słuchaniem audiobooka, oglądaniu serialu, czy nawet pracy. W zależności od ilości posiadanego czasu i ewentualnego rodzaju aktywności, które chcielibyśmy w trakcie wykonywać możemy dobrać odpowiedni sprzęt. Praca na tablecie, laptopie możliwa jest jedynie przy powolnym korzystaniu z bieżni. Oglądanie telewizji będzie możliwe podczas każdego treningu. Czytanie książki lub przeglądanie Internetu najlepiej sprawdzi się podczas jazdy na rowerku stacjonarnym. Jeśli jednak nie chcemy dzielić naszej uwagi i pragniemy zrobić szybki i cichy trening (na przykład wieczorem, gdy dzieci już śpią) najlepszym rozwiązaniem będzie wioślarz lub orbitrek. Gdy jednak trening ma być elementem wieczornego relaksu, nasze oczy powinny skierować się w stronę rowerka stacjonarnego.

Podsumowanie

Każdy sprzęt można wykorzystać w różny sposób i każdy ma swoje plusy i minusy. Wioślarz będzie dobry dla intensywnego treningu, ale ciężko skupić się na nim nawet na serialu. Rowerek będzie cichy i komfortowy, ale spali najmniej kalorii. Orbitrek pozwala ćwiczyć całe ciało, jednak zajmuje najwięcej miejsca. Jak widać powyżej trzy zmienne – Cel, Miejsce i Czas tworzą nasze indywidualne warunki i preferencje co do sprzętu. Te trzy zmienne mają też wspólny mianownik – naszych konsultantów, którzy doradzą Wam najlepszy możliwy sprzęt, który idealnie przypasuje do Waszych potrzeb i możliwości. Wystarczy napisać mail, zadzwonić na infolinię lub odezwać się do nas w mediach społecznościowych!

Już teraz sprawdź pełną ofertę:
Obserwuj nas w mediach społecznościowych