Rowerek stacjonarny – sprzęt, który nie przeszkadza w niczym!

Blog

Rowerek stacjonarny – sprzęt, który nie przeszkadza w niczym!

Opublikowano 21 marca, 2023 at 1:59 pm by / Możliwość komentowania Rowerek stacjonarny – sprzęt, który nie przeszkadza w niczym! została wyłączona

Rowerek stacjonarny to najpopularniejszy domowy sprzęt fitness od wielu lat. W wielu przypadkach niestety jest to bardzo popularny wieszak na ubrania i zbieracz kurzu. A to wszystko z racji złego podejścia do korzystania z tego rodzaju maszyn. Zajmuje niewiele miejsca, nie wydaje głośnych dźwięków, a w trakcie ćwiczeń można robić wiele innych rzeczy. Wydaje się, że w Twoim przypadku to się nie sprawdzi? Przekonajmy się!

1. Praca, praca, praca

Dzięki temu, że w trakcie ćwiczeń na rowerku wykorzystujemy tylko dolne partie mięśniowe. nasze ręce i głowa są wolne. Możemy przymocować odpowiednią podstawkę i pracować na laptopie, prowadzić rozmowy telefoniczne, a także wideo i telekonferencje. Pisanie maila podczas pedałowania lub czytanie raportów z zeszłego tygodnia idealnie wpasuje się w model efektywnego zarządzania czasem, którym nie powstydziłby się zarówno prezes firmy jak i coach biznesu.

2. Nie tylko pracą człowiek żyje

Ustawiasz rowerek przed telewizorem i masz najlepsze połączenie “przyjemne z pożytecznym”. Nic nie przeszkadza. Nie podskakujesz i nie wiercisz się, więc nawet film z napisami możesz oglądać komfortowo, a podział treningu na czas odcinku serialu sprawi, że trening nie będzie się dłużyć. Z czasem każdy program, film, czy serial będziecie mogli przeliczać na spalone kalorie. Gdy inni tyją na kanapie przed telewizorem, Ty wysmuklisz swoją sylwetkę. Siedząca pozycja pomaga także w innych, relaksujących czynnościach. Czytanie książki, przeglądanie internetu, a nawet rysowanie lub robienie na drutach jest możliwe podczas treningu!

3. Raz tu, raz tam - ćwiczysz gdzie chcesz!

Rowerek stacjonarny nie jest tak dużym sprzętem jak chociażby orbitrek, dzięki czemu nie musimy decydować gdzie zawsze będziemy z niego korzystać. W salonie przed telewizorem? W sypialni obok dziecka, które robi sobie poobiednią drzemkę, czy może w innym miejscu? Dlaczego ograniczać się też do pomieszczeń? Rowerek świetnie sprawdzi się na tarasie i w ogrodzie w pogodny wiosenny lub letni dzień

4. Wskocz na wyższy level!

Rowerki z pokrętłem ustalającym opór pedałów to już przeszłość, która na szczęście nie wróci. W dzisiejszych czasach przeciętny sprzęt posiada nie tylko mnogość trybów pracy, ale pozwala także na sprawdzanie wielu parametrów takich jak puls, spalone kalorie, przebyty dystans, a jeśli zdecydujemy się na bardziej zaawansowane modele możemy podłączyć do wirtualnego profilu i śledzić swoje poczynania, a także brać udział w wyzwaniach i wirtualnych wyścigach.

5. Nieważne gdzie zaczynasz!

Nieważne, czy jesteś dwudziestoletnim pasjonatem kolarstwa, trzydziestoletnim pracownikiem biura, czy sześćdziesięcioletnią babcią – rowerek stacjonarny będzie zawsze dobrym i co najważniejsze – bezpiecznym rozwiązaniem jeśli chodzi o sprzęt do ćwiczenia w domu. Nie obciąża stawów i kręgosłupa. Dzięki temu mogą z niego korzystać nawet osoby mające problemy z poruszaniem jako element rehabilitacji. 

Podsumowanie

Jak widać – Rowerek stacjonarny to sprzęt, na którym poćwiczymy praktycznie wszędzie i zawsze. Niezależnie od obowiązków, czasu, miejsca i wieku. Sprawdźcie naszą ofertę, dobierzcie model, który Wam pasuję najbardziej, a w razie pytań – pomożemy!

Już teraz Sprawdź Pełną Ofertę
Obserwuj nas w mediach społecznościowych