Dlaczego wynajem sprzętu jest lepszy od zakupu?

Blog

Dlaczego wynajem sprzętu jest lepszy od zakupu?

Opublikowano 27 marca, 2023 at 1:21 pm by / Możliwość komentowania Dlaczego wynajem sprzętu jest lepszy od zakupu? została wyłączona

Czasami dostajemy od Was pytanie “po co wynajmować sprzęt jak można kupić i mieć swój?” Pytanie z pozoru nasuwa opinie “zakup lepszy”. Jednak, czy koniecznie zawsze zakup jest lepszy? W tym artykule pokażemy Wam dlaczego wynajem może być dla Was lepszy.

1. Jak nie wiadomo o co chodzi - chodzi o kasę.

 

Zakup sprzętu fitness to niemały koszt i to niezależnie od jego klasy i jakości. Taki zakup często staje się możliwy jedynie poprzez zakup ratalny, a to ostatecznie jeszcze bardziej zwiększa cenę. Więc osoba, która chce posiadać chociażby rowerek musi się liczyć albo z wydatkiem jednorazowym sporej kwoty lub obciążeniem swojej zdolności kredytowej, której spłacanie zwykle trwa dłużej niż chęci i czas użytkowania spłacanego sprzętu. Suma Summarum w większości przypadku płacimy później raty za drogi wieszak.

2. Time is money!

Wynajmując sprzęt sam decydujesz ile czasu chcesz go posiadać. Miesiąc, czy może kwartał?  Tym sposobem masz pewność, że czas na jaki wynajmujesz będzie czasem wykorzystanym. Tym sposobem nie zmarnujesz ani pieniędzy ani czasu. Bo czy może być większy wyrzut sumienia, niż patrzenie na coś, z czego korzystałeś jakiś czas, a teraz nie masz czasu, albo wolisz robić inne rzeczy? Nieużywany sprzęt starzeje się jeszcze szybciej niż odpowiednio używany!

3. Możliwość zmiany kiedy chcesz

Kto czasami nie zazdrości osobom mającym co chwile nowe auto w leasingu niech pierwszy rzuci kamień. Owszem – taki samochód trzeba spłacać i oddać lub wykupić od dealera. Jednak komfort jazdy i nowoczesność samochodu to podstawa tego rozwiązania. Podobnie jest ze sprzętem na wynajem. Po każdym zakończonym okresie wynajmu możesz zmienić sprzęt na inny rodzaj lub pozostać przy tym samym, ale np. nowszym modelu. Nie jesteś związany na stałe ze sprzętem, a regularna zmiana go sprawia, że jesteśmy nieustannie podekscytowani korzystaniem z “czegoś nowego”. 

4. Zadaniowość sprzętu

To dlaczego wynajmujemy sprzęt zależy od nas. Kupując sprzęt mamy zamysł po co nam on, jednak cel może się zmienić albo możemy go osiągnąć i wtedy już nie potrzebować dłużej tego sprzętu, lub co gorsza – potrzebować inny, który wtedy znowu trzeba byłoby zakupić. Co zrobić wtedy ze starym sprzętem? Sprzedać, a może jeszcze się przyda. Z drugiej strony jeśli nie, to będzie tylko zajmować miejsce. I tak wpadamy w spiralę, która zwykle kończy się tak, że nie kupujemy nowego sprzętu, bo mamy jeszcze stary, a starego nie sprzedajemy bo może jeszcze się przyda. Sprzęt wynajmowany możemy wykorzystać nawet do krótkoterminowego celu jak np. wsparcie początkowej rehabilitacji domowej lub “podreperowania” kondycji przed wiosennym powrotem na siłownię. Możemy też mieć trochę dłuższy cel, jak np. utrzymać smukłą sylwetkę podczas okresu zimowego

5. A co jeśli coś wyskoczy?

Wynajem to brak związania na dłuższy czas. A życie ma to do siebie, że nieustannie się zmienia. Zmiana pracy, miejsca zamieszkania, konieczność wygospodarowania przestrzeni, bo spodziewamy się potomstwa. Powodów może być wiele i w takiej sytuacji mamy komfort sytuacji, że nasz wynajem skończy się np. za miesiąc i nie mamy już obowiązku dłuższego korzystania, posiadania i płacenia za sprzęt.

Podsumowanie

Wynajem to wygodna i elastyczna forma posiadania i korzystania ze sprzętu fitness. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pełną kontrolę nad tym kiedy i jaki sprzęt posiadamy. Nie obciążamy długotrwale budżetu, ani nie nadwerężamy naszego portfela jednym dużym wydatkiem. Dodatkowo możemy regularnie zmieniać modele i rodzaje sprzętu i tym samym ćwiczyć tak jak chcemy w danym okresie. Żegnajcie zakurzone wieszaki i zagracone pomieszczenia – witaj sprzęcie, który jesteś wtedy, gdy tego potrzebujemy!

Już teraz Sprawdź Pełną Ofertę
Obserwuj nas w mediach społecznościowych