Rowerek Spirit XBU55 – Mały, ale wariat!

Blog

Rowerek Spirit XBU55 – Mały, ale wariat!

Opublikowano 24 listopada, 2023 at 1:32 pm by / Możliwość komentowania Rowerek Spirit XBU55 – Mały, ale wariat! została wyłączona

Czasy rowerków z trzeszczącym pokrętłem, które rzadko kiedy miały coś więcej niż kierownicę, siodełko i pedały odeszły w niepamięć. Dziś klient wymaga nie tylko nowoczesnej technologii w samym mechaniźmie, ale także gadżetów i udogodnień, które sprawią, że ćwiczenie będzie przyjemne. Niestety w wielu przypadkach rozwój technologii idzie w parze z rozwojem rozmiaru. Sprzęt, na którym ćwiczymy w klubach fitness jest niejednokrotnie wręcz ogromny do tego stopnia, że zastanawiamy się “co tam w środku jest takiego schowane?”. Takiego sprzętu nie postawimy przecież w domu, ale i tak możemy mieć profesjonalny sprzęt w małym rozmiarze z wieloma udogodnieniami technologicznymi. Dziś na tapetę bierzemy Spirit XBU55. Co ma w sobie ten niepozorny model, że powinniście go rozważyć?

Po pierwsze - rozmiar!

Rower jest bardzo kompaktowy. Jego wymiary to 108cm x 55cm x 136cm – A to sprawia, że jego ustawienie w trakcie ćwiczeń jest możliwe praktycznie wszędzie (nawet w niewielkiej kuchni podczas gotowania). Szerokość 55 centymetrów z powodzeniem pomoże po zakończonym treningu ustawić maszynę tak, aby nie przeszkadzała. Całość można chwycić za kierownice, pochylić i na dwóch gumowanych kółkach przewieźć go w dowolne miejsce bez zbędnego noszenia i wysiłku.

Po drugie - wytrzymałość

Maszyna jest z gatunku tych “pancernych”, co sprawia, że nawet osoby o znacznej wadze i posturze będą mogły komfortowo ćwiczyć, bez obaw, że coś będzie mogło skrzypieć, wyginać się lub uszkodzić się. Maksymalna waga użytkownika tego modelu to aż 150 kilogramów!

Po trzecie - wygoda

Rowerek ma regulowane w dwóch płaszczyznach siedzisko, co sprawia, że zarówno wysokie, jak i niskie osoby znajdą komfortową pozycję. Dzięki wielofunkcyjnej kierownicy możemy trenować zarówno praktycznie wyprostowani jak i pochyleni z opartymi przedramionami na kierownicy (w stylu zawodowych kolarzy). O wygodę zadba także, wbudowany w kierownicę wentylator, który dodatkowo umili trening przyjemnym powiewem powietrza.

Po czwarte - wielozadaniowość

Rowerek posiada aż 20 poziomów oporu, a najwyższy poziom może sprawić trudność nawet doświadczonym użytkownikom. Dodatkowo oferowane są różne tryby treningowe. Jak interwały, trening na siłę, czy skupiający się na np. spalaniu kalorii. Wszystkie informacje wyświetlane są na dużym monitorze LCD, a klawisze są czytelnie opisane zarówno graficznie jak i w słownie (w języku angielskim).

Po piąte - wszystko pod kontrolą.

Ekran na kierownicy wyświetla nie tylko aktualny tryb i prędkość, ale także może pokazywać tętno, które można mierzyć zarówno poprzez trzymanie w odpowiednim miejscu dłoni na kierownicy lub przy pomocy paska do pomiaru pulsu. W trakcie treningu też widzimy poziom i miejsca wykorzystywanych mięśni oraz procentowy poziom pulsu. Ale to nie wszystko. Dzięki technologii Bluetooth rowerek jest w pełni kompatybilny z aplikacją Spirit Fit, gdzie zbierzemy jeszcze więcej danych na temat naszego treningu!

Po szóste - ułatwienia i bajery

O dużym ekranie i nawiewie wspominaliśmy wyżej, a do tego warto wspomnieć o kilku dodatkowych udogodnieniach, które sprawią, że trening będzie jeszcze milszy.

  • Po pierwsze i podstawowe – uchwyt na butelkę/bidon. Jest on umiejscowiony na kolumnie kierownicy, co sprawia, że nie przeszkadza w treningu i jest zawsze pod ręką.
  • Po drugie – gniazdo słuchawkowe i głośniki w kierownicy, dzięki, którym spokojnie możemy odsłuchać muzykę/podcast lub audiobooka na głośnikach umiejscowionych przy ekranie. A w tym czasie telefon może spokojnie spoczywać na półeczce do tego przystosowanej
  • Po trzecie – dwa indywidualne ustawienia. Dzięki temu nikt nie będzie zmieniał Twoich ustawień i preferencji co do stylu i intensywności treningu.

Czy trzeba czegoś więcej?

Mamy fajny rozmiar, dużą wytrzymałość, wygodne korzystanie i udogodnienia, które sprawią, że nasz trening będzie miły i nowoczesny. To wszystko sprawia, że rozważając wybór rowerka stacjonarnego – musicie brać pod uwagę ten model

Już teraz Sprawdź Pełną Ofertę
Obserwuj nas w mediach społecznościowych