Powiedz mi co lubisz, a powiem Ci jakiego sprzętu potrzebujesz

Blog

Powiedz mi co lubisz, a powiem Ci jakiego sprzętu potrzebujesz

Opublikowano 22 listopada, 2023 at 2:36 pm by / Możliwość komentowania Powiedz mi co lubisz, a powiem Ci jakiego sprzętu potrzebujesz została wyłączona

Nie ma czegoś takiego jak “sprzęt dla każdego”. Każdy oczekuje innych efektów, ma inny styl trenowania i korzystania z maszyny. Jedni wolą trening wydolnościowy, inni siłowy. Jedni krótki i intensywny, drudzy długi i delikatny. Fakt – na każdym sprzęcie można wykonać każdy rodzaj treningu, ale jednak predyspozycje są różne. I tak na podstawie różnych upodobań podpowiemy Wam, jaki sprzęt najlepiej wybrać. 1. Długi trening, w trakcie którego możecie wykonywać inne czynności

Tutaj najlepiej sprawdzi się orbitrek oraz rowerek. Dzięki dość stabilnej postawie w trakcie ćwiczeń możemy komfortowo wtedy rozmawiać, oglądac serial, czytać maile, czy jakieś artykuły/książki. Dodatkowym atutem jest cicha praca maszyn w trakcie treningu, co sprawia, że nie tylko nie przeszkadzamy innym domownikom, ale także otwiera nam więcej możliwości jeśli chodzi o miejsce i porę ćwiczeń. Śmiało możemy zrobić trening na koniec dnia, gdy wszyscy w domu już śpią

2. Kondycja, Kondycja i jeszcze raz Kondycja

W tym przypadku na czoło wychodzi bieżnia, za którą dzielnie gonią orbitrek z wioślarzem. Bieganie od zawsze jest najlepszym treningiem kondycyjnym, a ustawienia interwałowe w programach bieżni skutecznie to wspomoże. Ten sprzęt będzie punktem wyjściowym, a wyżej wymienione alternatywy sprzętowe będą adekwatne w zależności od tego, czego oczekujemy dodatkowo, lub czego chcemy uniknąć. W przypadku problemów ze stawami lub kręgosłupem bieżnie zamienimy na orbitrek, a gdy chcemy by nasz trening mocno angażował całe ciało – to polecamy rozważyć wioślarza. 

3. Więcej siły niż kondycji!

To moment, gdy najlepszym sprzętem jest wioślarz. Angażuje większośc mięśni i trening może okazać się bardziej siłowym niż kondycyjnym, ale uwierzcie nam – wydolność organizmu po treningu na takim sprzęcie rośnie w ogromnym tempie. Jeśli trening na wioślarzu będzie dla Was za mocny, lub Wasz kręgosłup niedomaga – wybierzcie orbitrek. Oba sprzęty są równie ciche, więc trening możemy wykonać kiedy tylko mamy na to ochotę. 

4. Krótki i angażujący trening

W takim przypadku nie idziemy na kompromisy – ma być mocno i szybko – czyli wioślarz lub bieżnia. Mocne tryby, duże opory, a w bieżni jeszcze spore nachylenie. To sprawi, że nawet 20 minut treningu da nam sporą dawkę spalonych kalorii i da solidny zastrzyk energii. Jeśli ma być krótki i angażujący to trening raczej nie będzie cichy, choć z naszych dwóch faworytów do tej misji wioślarz będzie znacznie cichszy. 

5. Szybki trening i dalej do roboty?

Tu pasuje każdy sprzęt, ale naszym faworytem do tej misji jest zdecydowanie rowerek. Powodów jest wiele. Wystarczy wsiąść i możemy trenować. Nie angażuje całego ciała, więc po ćwiczeniu nie trzęsie się całe ciało. Nie trzeba się nawet specjalnie przebierać, bo jeździć na rowerku można praktycznie we wszystkim (nawet w kapciach). To sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy mają mało czasu – jak np. mamy, których dzieci mają drzemkę.

Jeśli nie wiesz co lubisz - pomożemy!

Nasi pracownicy pomogą dobrać odpowiedni sprzęt pod każdym kątem. Zgodnie z celem, ceną, a także miejscem, w którym będziemy ćwiczyć. Sprawdź nasze promocje i zapytaj konsultantów o pomoc – sprawimy, że twój trening będzie maksymalnie komfortowy!

Już teraz Sprawdź Pełną Ofertę
Obserwuj nas w mediach społecznościowych