wypożyczalnia

Home Rowery Rowery pionowe ROWER SPINNINGOWY WYPOŻYCZ

ROWER SPINNINGOWY WYPOŻYCZ

(1 opinia klienta)

110,00 300,00  wynajmij urządzenie na 1 miesiąc lub 3 miesiące

Wyczyść

Opis

Wynajmij rower spinningowy.

Na pierwszy rzut oka widać, że rower spinningowy mocno różni się od roweru magnetycznego.
Po pierwsze rower spinningowy ma mechaniczny system oporu i posiada duże, ciężkie koło zamachowe. Dodatkowym elementem jest regulacja wysokości kierownicy, która ma kształt roweru kolarskiego. Wymienione różnice mają na celu jak najwierniejsze odwzorowanie pozycji kolarskiej na rowerze stacjonarnym.
Bardzo dużą zaletą roweru spinningowego jest możliwość dostosowania pozycji jazdy na rowerze do naszych upodobań. Uzyskane  jest  to dzięki dodaniu regulacji wysokość kierownicy.
Dla kogo przeznaczony jest stacjonarny rower spinningowy?
Głównymi użytkownikami tego typu konstrukcji są osoby, które potrzebują przygotować się do sezonu kolarskiego. Pozycja na maszynie jest podobna jak na rowerze szosowym, co pozwala wyćwiczyć pamięć mięśniową. Niebagatelną sprawą jest możliwość jechania na maszynie w wygodnej i stabilnej pozycji stojące. Rower spinningowy jest sporo cięższy od standardowego roweru stacjonarnego. Dzięki czemu zapewnia stabilną pracę maszyny nawet przy ekstremalnie intensywnym treningu.
Kolejna grupą może być każda osoba, która chce spróbować innej formy  treningu na rowerze stacjonarnym. Rower spinningowy może też być świetnym wstępem do kolarstwa szosowego, zanim wybierzemy się do sklepu po kolarzówkę i wydamy sporo pieniędzy na coś o czym nie mamy pojęcia. W domowym zaciszu możemy przetestować różne rozwiązania, które pozwolą nam świadomie dokonać późniejszego wyboru.
Główny rodzaj treningu jaki możemy zrobić na tym rowerze to wysiłek tlenowy. Trening ukierunkowany na przemiany tlenowe idealnie nadaje się na spalenie tkanki tłuszczowej. Gratką dla zapalonych sportowców będzie możliwość uzyskania dużego poziomu mocy.
Rower spinningowy ma nieduże rozmiary przez co nadaje się też do małych pomieszczeń.
Należy pamiętać, że rower spinningowy jest głośniejszy od zwykłego roweru magnetycznego. Należy mieć to na uwadze podczas doboru maszyny.

Dodatkowe informacje

Długość wynajmu

1 miesiąc, 3 miesiące

1 opinia dla ROWER SPINNINGOWY WYPOŻYCZ

  1. Anka

    Rewelacja, moim zdaniem jest to sprzęt do siłowni i do domu.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Rowery

Rower stacjonarny to bardzo ciekawa opcja dla zapalnych kolaży którzy ze względu na warunki atmosferyczne w trakcie zimy i nie tylko nie mogą uprawiać swojego ulubionego sportu.

  1. Rowery stacjonarne dzielimy na kilka podstawowych typów:
  2. Rower pionowy 
  3. Rower poziomy
  4. Rower powietrzny (airbike)
  5. Rower spinningowy
  6. Rower składany (Xterra FB150)

ROWER STACJONARNY PIONOWY zawdzięcza swoja nazwę ze względu na budowę. Rower pionowy stacjonarny wygląda jak i używa się go jak zwykłego roweru z kołami. Pozycja w jakiej ćwiczymy na rowerze pionowym jest identyczna jak na zwykłym rowerze. Różnica jest w wyglądzie ponieważ w miejscu kół mamy podpórki. Obciążeniem może być albo mechaniczne albo elektromagnetyczne.

ROWER STACJONARNY POZIOMY jego sposób działania jest identyczny jak roweru pionowego. Różnica jest w pozycji jaka przyjmujemy ćwicząc. W rowerze poziomym  ćwiczymy w siadzie prostym. Rower poziomy jest szczególnie polecany dla osób które mają problemy z kręgosłupem. Spowodowane jest to tym iż można wygodnie oprzeć plecy o oparcie. Kolejną zaleta jest to iż rower poziomy jest niższy i w znacznie łatwiej na niego wsiąść.

ROWER STACJONARNY PIONOWY I ROWER STACJONARNY POZIOMY są urządzeniami typowo przeznaczonymi do rehabilitacji nóg po wszelkiego rodzaju urazach i kontuzjach. Budowa obu maszyn umożliwia w kontrolowanych warunkach rehabilitacje uszkodzonej kończyny. Dzięki dużej skali obciążenia można robić małe ale skuteczne postępy. Co zapobiega przetrenowaniu i pogłębieniu kontuzji.  Oba te typy rowerów pozwalają do powrotu do formy. 

ROWER POWIETRZNY (AIRBIKE) to wyspecjalizowana maszyna treningowa zaprojektowana do robienia treningów interwałowych. Zasadnicza różnica między rowerem powietrznym a rowerem pionowym i poziomym to sposób uzyskania obciążenia. Rower powietrzny nie potrzebuje zewnętrznego zasilania ponieważ opór nadawany jest przez koło z łopatkami. Kiedy osoba ćwiczy na rowerze powietrznym koło z łopatkami się kręci i powietrze zaczyna stawiać opór. Im koło z łopatkami szybciej się kręci tym większy powietrze stawia opór. Rower powietrzny idealnie nadaje się do treningu wytrzymałości beztlenowej. 

ROWER SPINNINGOWY posiada tylko obciążenie mechaniczne. Pedały z ciężkim kołem zamachowym połączone są na zasadzie ostrego koła (https://www.dadelo.pl/blog/ostre-kolo/). Rower spinningowy nadaje się idealnie dla osób które lubią bardzo dużo jeździć na zwykłym rowerze. Konstrukcja roweru spinningowego wymusza na ćwiczącym ciągłe pedałowanie podczas treningu. Im szybciej jedziemy tym trudniej jest zwolnić. Przyśpieszanie i zwalnianie na rowerze spinningowym odbywa się falowo. Co to znaczy? W sytuacji kiedy rozpędzimy koło bardzo szybko nie ma możliwości przestania pedałować z uzyskaną prędkością. Musimy cały czas kręcić pedałami. Jeżeli chcemy zwolnić to obrót po obrocie powolutku musimy wolniej kręcić. Nie możemy nagle zwolnić. W rowerze spinningowym ostre koło poniekąd ułatwia utrzymanie dużej prędkości jazdy ponieważ bezwładna siła koła zamachowego ciągnie nasze nogi. 

ROWER SKŁADANY  ma uproszczoną konstrukcje w stosunku do roweru poziomego lub pionowego.

Rower składany obciążenie zadaje w sposób mechaniczny. Najważniejsza różnica miedzy rowerem składanym a innymi rowerami stacjonarnymi to możliwość  złożenia roweru i schowania na przykład w szafie. 

Typowi przedstawiciele danego typu rowerów to:

Po zapoznaniu się z kilkoma typami rowerów pojawia się pytanie który rower powinienem wybrać. Jak zwykle odpowiedz jest: to zależy.

Wybór roweru stacjonarnego zależy od tego jaki rodzaj treningu nas interesuje. Do typowo tlenowego treningu każdy rower z naszej listy się nadaje. Do interwałów idealnym rozwiązaniem będzie rower powietrzny. Do treningu typowego kolarskiego gdzie musimy mieć odpowiedni poziom tętna bez dyskusyjnie najlepszy będzie rower spinningowy. W sytuacji kiedy mamy problemy zdrowotne polecił bym rower stacjonarny poziomy. Kiedy mamy ograniczoną przestrzeń oczywistym rozwiązaniem jest stacjonarny rower składany.

Rowery stacjonarne świetnie nadają się do rozwoju siły mięśni nóg. W szczególności mięśni czworo głowach. Możliwość zadania obciążenia w rowerach elektromagnetycznych jest bardzo duża. Dzięki czemu  mamy możliwość fluktuacji poziomu obciążenia. Co pozwala racjonalnie sterować naszym treningiem siłowym na rowerze stacjonarnym.