wypożyczalnia

Home wiosła Concept2 Model E wiosła
Promocja!

Concept2 Model E wiosła

250,00 750,00  wynajmij urządzenie na 1 miesiąc lub 3 miesiące

Wyczyść

Opis

Ergometr wioślarski Concept2 Model E to sprzęt, który przez lata jego produkcji stał się synonimem idealnego treningu wioślarskiego. Ta konstrukcja to już legenda wśród wioślarzy. Żadna inna firma nie osiągnęła ideału w tworzeniu wioseł oprócz Concept2, Inc.

 

Wiosła Model E zostały specjalnie zaprojektowane dla wygody użytkownika. Rama ergometru wioślarskiego została wykonana z wysokiej, jakości stali, ale nie to stanowi o wygodzie wioślarza, jego zaletą jest wysokość ramy (51 cm), która zapewnia komfortowy dostęp do sprzętu (wygoda wsiadania i zsiadania). Dla osób, które mają problemy z kolanami lub kręgosłupem będzie to ważna cecha sprzętu.

 

Wioślarz posiada wygodny uchwyt wykonany z przyjemnego w dotyku tworzywa, połączony jest on z niklowanym łańcuchem. Napędza on turbinę wiatrową, zamkniętą w solidnej obudowie. Wszystkie wymienione cechy powodują, że ergometr wioślarski Concept2 Model E umożliwia wykonywanie treningów na miarę mistrzów świata.

 

Mimo dużych wizualnych gabarytów wiosła Concept2 ważą tylko 29kg. Pozwala to na bezproblemowe przestawianie wioseł. Dzięki czemu po skończonym treningu możemy odstawić Concepty2 w miejsce, w którym nie będą nam przeszkadzały. Dodatkową możliwością, która czyni ergometr wioślarski Concept2 Model E jeszcze bardziej użytkowy to możliwość jego złożenia.

 

Podsumowując Concept2 to najlepsze rozwiązanie, jakie tylko istniej, jeżeli chodzi o tego typu trening. Możesz cieszyć się, jakością treningu identyczną z luksusowych siłowni w swoim zaciszu domowym.

 

Dane techniczne:

Konsola: PM4

Długość: 244 cm

Szerokość: 61 cm

Wysokość siedziska: 51 cm

Długość toru/szyny: 137 cm. W tym 91 cm użyteczne.

Cięgno: Łańcuch niklowany

Waga wioseł: 29kg

Maksymalna waga użytkownika: 227kg

 

Cechy konsoli PM4:

 • Automatyczna obsługa: wystarczy rozpocząć wiosłowanie, a monitor włącza się i daje informacje zwrotne (nie trzeba nawet wciskać żadnego przycisku),
 • Dokładne śledzenie danych o wydajności, dystansie, prędkości, tempie, kaloriach i energii w WATach,
 • Pięć opcji wyświetlania: pełna informacja, wykres siły, wirtualny partner, wykres mocy, dane podstawowe
 • LogCard: karta pamięci LogCard przechowuje dane dotyczące treningu i osobistych, co do niego preferencji. Jedna karta LogCard jest dołączona do każdego monitora PM4,
 • Monitorowanie tętna: jeśli wioślarz ma wbudowany odbiornik Polar, na wyświetlaczu mogą pojawiać się też informacje odnoście tętna (konieczne użycie pasa telemetrycznego),
 • Funkcja ładowania baterii poprzez wiosłowanie, choć również poprzez przyłączenie monitora do komputera poprzez port USB,
 • Interfejs USB: transfer danych do komputera PC lub Mac,
 • Łatwa obsługa menu: dostęp do dużej liczby funkcji: ustawienia treningowe, zapisywanie ulubionych treningów, wyścig ze sobą (na podstawie poprzednich wyników) lub z łódką – duchem, gry ryby, animowany pokaz techniki wiosłowania, przegląd poprzednich wyników oraz możliwość wyboru jednej z kilku opcji językowych.
 • Monitoring pracy serca zbudowany jest w zgodności z technologią pomiaru tętna Garmin (pas na piersiowy w zestawie), zapewnia lepszą transmisję i eliminuje zakłócenia z pobliskich wioślarzy),
 • Akumulator ładowany podczas wiosłowania,
 • Zwiększona pojemność pamięci w porównaniu do PM3,
 • Daje możliwość obsługi przewodowego i bezprzewodowego wyścigu miedzy wioślarzami bez konieczności podłączania ich do jednego komputera.

Cena promocyjna obejmuje pierwszy miesiąc użytkowania maszyny.

Koszt dowozu pokrywa też koszt odbioru maszyny. Szczegóły ofert tutaj.

Oferta dowozu tylko na terenie Warszawy i okolic.

Dodatkowe informacje

Długość wynajmu

1 miesiąc, 3 miesiące

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Concept2 Model E wiosła”

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wiosła

Wiosła (ergometr wioślarski) to maszyna która symuluje ruch wioślarza podczas wiosłowania łódką.

Wiosła pozwalają na trenowanie prawie całego ciała. Oczywiście różne partie ciała są w różnym stopniu  obciążane podczas treningu.

Wiosła dzięki swojej unikatowej konstrukcji pozwalają na treningi o różnych założeniach. W porównaniu z innymi maszynami fitness są dużo bardziej wszechstronne.

Jakie treningi możemy wykonać na wiosłach:

 • TRENING TLENOWY na ergometrze wioślarskim
 • TRENING BEZTLENOWY na ergometrze wioślarskim
 • TRENING SIŁOWY na ergometrze wioślarskim

Bardzo ważną możliwością wioseł jest możliwość robienia interwałów. 

Wiosła jako urządzeni treningowe w odróżnieniu od innych maszyn fitness wymaga opanowania charakterystycznej techniki. Konstrukcja wioseł pozwala  na dosyć swobodny sposób treningu. Mam na myśli że nie jesteśmy jak przy innych maszynach fitness zmuszeni i ograniczeni poprzez ich konstrukcje do treningu w jeden techniczny sposób. W tym sensie konstrukcja wioseł w małym stopniu ogranicza swobody ruchów.

Wiosła pozwalają na trening zarówno rąk i nóg. To od ćwiczącego zależy w dużej mierze które kończyny chce on wyćwiczyć w większym stopniu. Wiosła pod tym względem są unikatowa konstrukcją. Możemy oczywiście równomiernie obciążać nogi i ręce na ergometrze wioślarskim.

Najbardziej znanym przedstawicielem wioseł (ergometr wioślarski) są wiosła amerykańskiej marki Concept2.

Wyróżniamy dwa pod typy wioseł Concept2:

 • Wiosła Concept2 MODEL E
 • Wiosła Concept2 MODEL D

Różnica po miedzy oboma modelami wioseł Concept2 jest minimalna. Technologicznie to dwie identyczne maszyny. Jedyna znacząca różnica to wysokość obu modeli wioseł.  Wiosła Concept2 MODEL E są wyższe od MODELU D. Wiąże się to z wygodą użytkowania. Łatwiej się siada i wstaje z wioseł Concept2 MODEL E. Trzeba wykonać mniejszy przysiad, co może być istotne dla osób które maja problemy z kręgosłupem i/lub stawami kolanowymi.

Firma produkująca  wiosła które możemy rozpoznać w obecnej formie to CONCEPT 2. Powstała ona w 1976 roku pokazując światu pierwszy ergometr wioślarski. Różnił się on mocno od obecnie produkowanych wioseł. Wytyczył przyszły trend w koncepcji trenażera wioślarskiego. Firma Concept2 ewoluowała swój produkt do poziomu gdzie na dzień dzisiejszy jest uważana za producenta wioseł o najlepszej jakości. Nic innego co jest na rynku nie jest porównywalne z wiosłami Concept2 MODEL E lub MODEL D.

Z pozoru może się wydawać że wiosła nie nadają się do użytku domowego z powodu zastosowania turbiny wiatrowej i długości maszyny. Na szczęście dwa te aspekty firma Concept2 przewidziała. Turbina wiatrowa w brew pozorom chodzi dość cicho szczególnie w porównaniu z konkurencją.  Długość maszyny nie przeszkadza ponieważ na czas kiedy nie korzystamy z wioseł możemy je złożyć. W brew pozorom to że wiosła Concept2 się składają na dwa oddzielne elementy jest ich gigantyczna zaleta. Dzieje się tak ponieważ wiosła może jedna osoba przenosić. Można ergometr wioślarski zapakować do przeciętnego auta (MODEL D). Wymaga to zachodu ale w skrajnej sytuacji jest to możliwe. Kolejnym ważnym aspektem jest waga ergometru. Zwyczajnie jest on bardzo lekki tak że nie ma problemu z noszeniem wioseł.