Orbitek – Wielozadaniowy sprzęt idealny.

Blog

Orbitek – Wielozadaniowy sprzęt idealny.

Opublikowano 4 listopada, 2022 at 12:09 pm by / Możliwość komentowania Orbitek – Wielozadaniowy sprzęt idealny. została wyłączona

Chcesz trenować w domu, jednak masz wątpliwości jaki sprzęt wybrać? Przed takim wyborem staje wiele osób i wbrew pozorom wybór nie zawsze jest oczywisty.

 

Jeśli zależy Ci na zaangażowaniu jak największej ilości mięśni, wybór powinien być jeden – Orbitrek. Dlaczego? Powodów jest wiele, ale w dzisiejszym artykule podamy kilka najważniejszych, które z pewnością skłonią Was do wybrania właśnie tego sprzętu.

Po pierwsze - Zakres treningu.

Dzięki ruchom wzorowanym na tych z biathlonu orbitrek zapewnia zaangażowanie praktycznie całego ciała, zarówno górnych jak i dolnych partii mięśni. Oczywiście styl treningu zależy od nas. Możemy nawet skupić się bardziej na dolnych partiach i nie wykorzystywać kompletnie rąk w treningu. Im cięższy opór podczas ćwiczeń tym mocniej aktywują się mięśnie brzucha i grzbietu stabilizując naszą postawę. Na żadnym innym sprzęcie fitnessowym nie zaangażujemy tylu partii. 

Po drugie - Zdrowie dla stawów.

Dzięki swojej konstrukcji podczas ćwiczeń nie obciążamy dodatkowo nóg, za co z pewnością podziękują nam nasze stawy. Zakres ruchu, który jest wykonywany angażuje jedynie nasze mięśnie. Dzięki temu ćwiczenia na orbitreku są bardzo fajnym narzędziem na początku rehabilitacji. Ten komfort docenią także osoby starsze, mające problem z poruszaniem, a także walczące z problemem otyłości.

Po trzecie - Komfort ćwiczeń.

Orbitrek to urządzenie praktycznie bezszelestne. Trening na nim nie generuje hałasu jak w przypadku ćwiczeń na bieżni. Dodatkowo nasze ciało jest względnie w jednej pozycji, co ułatwia oglądanie telewizji, czytanie, a nawet rozmowę telefoniczną. Bez zbędnego stukania, machania i wibracji. Ćwiczyć możemy nawet w sytuacji, gdy obok śpi nasz partner, a nawet dziecko. Dodatkowo pomimo bycia w ciągłym ruchu nasze ręce i stopy cały czas przylegają do sprzętu i nie ma możliwości ześlizgnięcia się jak w przypadku wioślarza lub potknięcia, jak podczas ćwiczenia na bieżni. Nasze ciało jest stabilne do tego stopnia, że można nawet czytać podczas ćwiczeń.

Po czwarte - Dla każdego.

Urządzenie dostosowuje do nas zakres ruchu i jego poziom. Możemy wykonywać zarówno krótkie jak i zamaszyste ruchy. Dzięki temu każdy znajdzie sposób ćwiczenia dla siebie. Od sportowców, którzy potrzebują zachować kondycję na najwyższym poziomie, osoby starsze lub schorowane, dla których utrzymywanie aktywności jest przepisem na dłuższe i zdrowsze życie. 

Podsumowując

Powiedz mi kim jesteś, a powiem Ci dlaczego Orbitrek jest dla Ciebie. Jest to sprzęt kompletny, który docenią zarówno zaawansowani pasjonaci ćwiczeń, jak i osoby, które chcą lub muszą zacząć trenować w domu. Szeroki zakres wykorzystywanych mięśni, komfort ćwiczeń, a także brak obciążenia stawów przemawiają za wyborem właśnie tego typu urządzeń!

 

Nasza oferta Orbitreków stale się powiększa i urozmaicana jest przez regularne promocje. Jeśli nie jesteście pewni, który model wybrać –  skontaktujcie się z nami. Nasi konsultanci pomogą dobrać sprzęt, który będzie pasował do waszych potrzeb i możliwości.  

Już teraz sprawdź pełną ofertę:
Obserwuj nas w mediach społecznościowych: