Ciężkie plony pandemii

Inne

Ciężkie plony pandemii

Opublikowano 30 listopada, 2022 at 12:43 pm by / Możliwość komentowania Ciężkie plony pandemii została wyłączona

Świat po Pandemii jeszcze długo nie będzie taki sam. Wiele rzeczy uciekło do Internetu, jak chociażby wideo i teleporady, prace zdalne itp. Blisko dwa lata regularnych ograniczeń, natłoku negatywnych wiadomości i ciągłego strachu o siebie i bliskich spowodowała, że ludzie porzucili wiele zajęć i do tej pory nie wrócili do nich na dobre. Badania wskazują znaczny wzrost wagi przeciętnego człowieka oraz niepokojąco duży przyrost problemów natury psychicznej, jak depresje, czy wycofanie społeczne. 

W wielu przypadkach te dwie rzeczy się łączą i ludzie, którzy przytyli w okresie pandemii teraz uważają siebie za gorszą wersję człowieka, przez co nie mogą przełamać się do powrotu do aktywności w takich miejscach jak Siłownie i Sale Fitness. To wszystko tworzy błędne koło, które wprowadza wielu ludzi w depresję i popycha ich do odseparowania się od ludzi. 

Początki są najcięższe

Daleko nam do porad psychologicznych, ale nie od dziś wiemy, że ciężko zadbać o zdrową psychikę bez dbania o zdrowie fizyczne. Wraz z dbaniem o ciało i kondycję zwiększa się nasz poziom samoakceptacji, a zaraz za tym postrzegania nas w społeczeństwie.

Jednak początki są ciężkie. Przezwyciężenie własnych “demonów” i regularne ćwiczenie wśród ludzi może okazać się skokiem na zbyt głęboką wodę i spowodować odwrotny efekt.

Nasi klienci często wynajmują sprzęt ze świadomością, że jest to pierwszy krok do dbania o własną sylwetkę i zdrowie. Zarówno w charakterze rehabilitacji jak i motywacji, aby w przyszłości (bliższej lub dalszej) powrócić do aktywności i ćwiczeń np. na siłowni. Są to dla nas bardzo wyjątkowi klienci, którym kibicujemy, aby nasz asortyment jak najszybciej przestał służyć jako jedyne “źródło” sportu, a stał się jedynie wsparciem i uzupełnieniem stylu życia. 

Pierwsze małe-wielkie sukcesy

Bez znaczenia, czy wybierasz bieżnie, orbitrek, wiosła, czy rowerek – nasz sprzęt przyniesie pierwsze spalone kalorie, pierwsze zgubione kilogramy i pierwsze rekordy w odległości i czasie ćwiczeń. To dzięki niemu właśnie zobaczysz pierwsze zmiany w swoim wyglądzie i dzięki niemu. Według badań największe znaczenie w utrzymaniu chęci do trenowania są właśnie pierwsze efekty. Nawet te mało widoczne mogą być odczuwalne w codziennym życiu. Mniejsza zadyszka na schodach, luz w spodniach, czy też lepszy humor poprzez dobre dotlenienie organizmu sprawiają, że widzimy sens w dalszym trenowaniu. 

Trenowanie w domu na początku pozwala też wyrobić w nas nawyk konsekwencji i organizacji czasu tak, aby móc trenować regularnie. To wszystko razem sprawia, że sami sobie będziemy dziękować, a pozostali będa pod wrażeniem naszych postępów!

Jesteśmy z wami!

Nasz sprzęt wynajmują różni ludzie i z różnych powodów. Trzymamy i wspieramy każdego bez znaczenia, czy woli ćwiczyć w domu, czy może wstydzi się ćwiczyć na siłowni.

Nie powiemy Wam, że łatwo osiągniecie swój, ale na pewno z każdym wysiłkiem będziecie krok bliżej niż byliście wczoraj. Sprawdźcie nasze promocje i zapytajcie o poradę naszych konsultantów, aby dobrać najlepszy sprzęt do waszych celów i możliwości!

Już teraz sprawdź pełną ofertę:
Obserwuj nas w mediach społecznościowych: