Nasz sprzęt powie Ci ile czasu będziesz spalać pączki!

Blog

Nasz sprzęt powie Ci ile czasu będziesz spalać pączki!

Opublikowano 9 lutego, 2024 at 1:43 pm by / Możliwość komentowania Nasz sprzęt powie Ci ile czasu będziesz spalać pączki! została wyłączona

Tłusty czwartek to takie małe święto wielu Polaków. W tym dniu kaloryczność pączków nie ma znaczenia i jemy je na potęgę. Jedni lubią klasyczne – z marmoladą różaną, inni bardziej wymyślne, jak np. z kremem pistacjowym lub nadzieniem o smaku słonego karmelu. Każde pyszne, większość smażona na tłuszczu lub smalcu – nie ma co tu doszukiwać się takich słów jak “fit”, “dietetyczne”, czy “bogate w witaminy”. Problem z tłustym czwartkiem i tym “obżarstwem” jest taki, że mimo, że w tym dniu one cieszą, to kalorie pochłonięte tego dnia często zostają z nami o wiele dłużej, skutecznie dodając kolejne cyferki na naszej wadze i rozmiarze.

O co w końcu chodzi z tymi pączkami? Przeciętny pączek waży około 90 gramów i zawiera w sobie w okolicy 250-400 kcal. Mówimy tutaj oczywiście o wersji klasycznej pączka. Te bardziej “na wypasie” mogą mieć znacznie więcej. Patrząc na to, że statystyczny Polak w tym dniu zjada około 2,5 pączka możemy śmiało zaokrąglić, że z samych pączków pochłaniamy niespełna 1000 kcal. Jak to się ma do trenowania na naszym sprzęcie?

Orbitrek

Zakładając, że trening na tej maszynie powinien zajmować minimum 30 minut to zakładamy, że tyle czasu będzie trwać nasz jeden trening na niezbyt zaawansowanym poziomie. Takie ćwiczenia akurat idealnie wpasowuje się w nasze spalenie pączków, ponieważ półgodzinny trening na Orbitreku pozwalają spalić właśnie od 250 do nawet 400 kalorii. Więc każdy pączek to dodatkowy trening na tej maszynie. Pytanie ile treningów musicie zrobić na tym sprzęcie, aby wyjść na zero?

Rowerek Stacjonarny

Spalanie pączków na rowerku stacjonarnym to już troszkę wyższy poziom. Nadal możemy zrobić półgodzinny trening, żeby spalić 250 kalorii, ale musi być to szybka jazda, której tempo nie każdy musi dać radę wytrzymać. Wszystko oczywiście także zależy od naszej wagi, bo im więcej ważymy tym większy będzie wynik spalonych kalorii – osoba ważąca ponad 85 kg jadąc szybko na rowerku spali 350 kcal w ciągu pół godziny. Bieżnia

Bieżnia to zdecydowanie jeden z najszybszych spalaczy kalorii pączkowych. Przy średnim biegu wystarczy nam nawet 20 minut treningu, żeby spalić jedną, tłustoczwartkową pyszność. To oznacza, że przeciętny rodak w niespełna godzinę powinien spalić te statystyczne 2,5 pączka. Wydaje się to niezły wynik. Jednak pomyślcie – dalibyście radę biec przez 50 minut? Bo zjedzenie niespełna 3 pączusi to dla wielu zadanie na max kwadrans. 

Wioślarz

Wioślarz to urządzenie, które pozwala nam na najlżejszy trening i oferuje relatywnie spore spalanie kalorii. W trakcie 30 minutowego treningu spalimy między 200, a 250 kcal. Gdy choć delikatniej zwiększymy intensywność ćwiczeń w ciągu 30 minut spalimy nawet do 400 kcal, a to daje nam prawie 2 pączki w pół godziny!

Co wybierzesz?

Każda aktywność, ćwiczenia i trening spala kalorie, które tak radośnie spożywamy w Tłusty Czwartek. To jaki sprzęt wybierzemy najlepiej uwarunkować od naszych osobistych predyspozycji jak zaawansowanie w treningu, ilość dostępnego czasu, miejsca, w którym miałby znajdować się sprzęt, a także od (i może przede wszystkim) od ceny wynajmu sprzętu! Sprawdźcie nasze promocje i wybierzcie coś dla siebie, a w razie pytań – zapraszamy do kontaktu – odpowiemy na wszystkie pytania!

Już teraz Sprawdź Pełną Ofertę
Obserwuj nas w mediach społecznościowych