Bolesne podsumowanie zimy!

Inne

Bolesne podsumowanie zimy!

Opublikowano 31 stycznia, 2024 at 2:51 pm by / Możliwość komentowania Bolesne podsumowanie zimy! została wyłączona

Chociaż kalendarzowa i astronomiczna zima jeszcze w pełni to wiele osób boleśnie odczuło spadki temperatur i różnego rodzaju oblodzenia. Stłuczki, poślizgnięcia, upadki, czy uderzenia wyłączają z aktywności na wiele dni, tygodni, a nawet miesięcy. Jednak po zakończonym leczeniu i dochodzeniu do siebie pora na rekonwalescencję, która w naszym kraju nigdy nie jest łatwa. Dziś powiemy Wam dlaczego warto czasami część rehabilitacji przenieść do domu i do tego celu wynająć nasz sprzęt!

Terminy

Jeśli chodzi o rehabilitację mamy do wyboru trzy opcje. Narodowy Fundusz, wizyta prywatna lub wszelkiego rodzaju pakiety zdrowotne. Pierwsza opcja jest zwykle bezpłatna, ale niestety wiąże się z długim okresem oczekiwań, co powoduje że nie tylko po takim czasie gorzej dochodzimy do siebie, ale także musimy korygować nawyki, które wydawały się nam poprawne przy dochodzeniu do siebie, a w praktyce robiły nam dodatkową krzywdę. Wizyty prywatne są szybkie, ale ich koszt rzadko schodzi poniżej 100-150 zł za wizytę, a wiadomo – na jednej się nie skończy. Trzecia droga to pakiety zdrowotne. Są szybkie, relatywnie tanie, ale niestety ich problemem jest dostępność. Żeby były tanie – trzeba zwykle być pracownikiem dużej firmy lub spółki. Ewentualnie możemy je aktywować w ramach jakiegoś członkostwa lub ubezpieczenia, ale wtedy zwykle to już nie jest tak mały koszt (ale wciąż mniejszy niż wizyta prywatna). Jak widzicie – nie ma złotego środka, a nasz sprzęt może pomóc w każdej z opcji, a zwłaszcza przy dwóch pierwszych. Przy wizycie prywatnej możemy dowiedzieć się jak ćwiczyć w domu na sprzęcie fitness i wykorzystać tą wiedzę do rehabilitacji domowej w oczekiwaniu na darmową rehabilitację. Co nam to da? Szybszy powrót do zdrowia po urazie, a dodatkowo pomoże zadbać o kondycję i zdrowie w okresie, kiedy jesteśmy wyłączeniu z treningów na siłowni, w klubie fitness lub na dworze. 

Wygoda

Gdzie jest tam tak dobrze jak w domu? Nigdzie – właśnie dlatego jest to dom. Trenowanie w miejscu publicznym, gdy nie jesteśmy do końca sprawni wiąże się ze znacznym wyjściem ze strefy komfortu, ponieważ nie walczymy jedynie z podnoszonym ciężarem, ale przede wszystkim z właściwą postawą, równowagą, a często także bólem i zwinnością, które w okresie pourazowym mogą być sporym problemem. Trening w domu sprawi, że możemy trenować bez uczucia, że każdy na nas patrzy. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby chociaż na początku poinstruował nas doświadczony trener lub fizjoterapeutą jak możemy i powinniśmy ćwiczyć, żeby nasz stan się poprawiał i żeby nie nabawić się dodatkowych kontuzji.

Cena

Przykładowy wynajem rowerka stacjonarnego na 3 miesiące w Fitness w Domu często bywa mniejszy niż jedna lub dwie prywatne wizyty u fizjoterapeuty. Oczywiście nasz asortyment nie zastąpi wiedzy i doświadczenia rehabilitanta, ale skutecznie pomoże zmniejszyć ilość koniecznych wizyt przyspieszając efekty rekonwalescencji i pomoże zaoszczędzić trochę pieniędzy.Prawdziwej rehabilitacji nie zastąpimy nigdy, ale nasz sprzęt zawsze może Wam pomóc w dojściu do siebie, a gdy to już nastąpi możemy posłużyć do dalszego szlifowania formy lub zakończyć naszą wspólną przygodę. My chcemy, pomagać zawsze!

Już teraz Sprawdź Pełną Ofertę
Obserwuj nas w mediach społecznościowych