Dzieci chore? Musisz zostać w domu? – Twój trening nie ucierpi

Blog

Dzieci chore? Musisz zostać w domu? – Twój trening nie ucierpi

Opublikowano 30 października, 2023 at 1:10 pm by / Możliwość komentowania Dzieci chore? Musisz zostać w domu? – Twój trening nie ucierpi została wyłączona

Rok szkolny, jesień, spadek temperatury i to co każdy rodzic zna doskonale. Wieczorem dziecko kładzie się w pełni zdrowe, a rano wita nas katarem, temperaturą i kaszlem. Bierzemy dzień wolnego, a lekarz dokłada diagnozę i “wyrok” – 2 tygodnie w domu razem z dzieckiem.

Zdrowie dzieci jest najważniejsze i mimo, że nasz świat wtedy się w pewnym sensie zatrzymuje to niestety wszystko dookoła dalej się kręci. Wszyscy pracują, działają, a nasz karnet na siłownię lub do klubu fitness traci na ważności. A doskonale zdajesz sobie sprawę, że to dopiero początek przymusowych wolnych z powodu kataru. Do przyszłego lata każde dziecko złapie z 3-4 infekcje skutecznie uziemiając nas w domu.

Pomyśl już teraz!

Kilka infekcji, kilka przymusowych tygodni w roku w domu to nie tylko wydatek na leki, mniejsza pensja ale także właśnie strata niemałych pieniędzy w postaci marnowanego karnetu na siłownię. A to wszystko też będzie miało odbicie w naszej formie i wadze. A przed nami przecież sezon na eleganckie ubiory. Święta, Sylwestra, Karnawał. Każdy chce wyglądać wtedy perfekcyjnie. Długie przerwy w treningach nie będzie temu sprzyjać. Wynajem sprzętu od Fitness w Domu już jesienią uchroni Was przed nieplanowaną przerwą w treningach i przed wymuszoną zmianą kreacji na sylwestra. Zadbasz o siebie!

Przebywanie w domu z chorym dzieckiem to naraża nas też na infekcję, a regularny ruch wzmacnia naszą odporność. Więc logika nakazuje trenowanie nawet w domu, gdy nasze dziecko atakuje nas virusami. A jeśli nasz organizm jednak się nie obroni to przerwa w ćwiczeniu będzie trwać tylko tyle czasu ile nasze ciało będzie potrzebować, a nie czas choroby dziecka plus nasza. A to może wynieść nawet miesiąc bez trenowania. 

Nie zasiedzisz się

Spędzanie dnia całego dnia z chorym dzieckiem na dłuższą metę może być demotywujące do działania. Jest człowiek w pewnym sensie uwięziony i każdy dzień wygląda podobnie. Jedzenie, leki, bajki i tak w kółko. Po trzech dniach odczuwamy pierwsze “zamulenie”, które skutecznie zniechęca do jakiegokolwiek działania poza wieczornym serialem na kanapie z przekąskami. Regularne cardio podniesie poziom hormonów i tym samym będziemy mieć więcej energii, zdrowia i radości.

Zarazisz dziecko, ale sportem

Widząc rodzica, który jest aktywny fizycznie nawet w domu, dziecko również samemu motywuje się do ćwiczeń. Tym sposobem możecie stworzyć całkiem niezły duet treningowy, który będzie wspierał się nawzajem. Sprawny rodzic, aktywne dziecko – to przepis na szczęśliwą i zdrową rodzinę. Wynajmując sprzęt teraz możesz sprawić, że za rok nie będzie potrzebny on “aby pozostać w formie, w trakcie sezonu chorobowego”, tylko stanie się elementem codziennego dbania o formę.

Nie ma minusów!

Lepsze zdrowie, lepsza forma, brak rozleniwienia, możliwe zarażenie sportem dziecka, brak straconych karnetów i treningów. To wszystko można osiągnąć, gdy ma się  w domu sprzęt Fitness w domu! Sprawdź nasze promocje i przekonaj się ile możesz zyskać!

Już teraz Sprawdź Pełną Ofertę
Obserwuj nas w mediach społecznościowych