wypożyczalnia

Home Rowery Rowery pionowe Rower stacjonarny Spirit XBU55

Rower stacjonarny Spirit XBU55

250,00 700,00  wynajmij urządzenie na 1 miesiąc lub 3 miesiące

Wyczyść

Opis

Rower stacjonarny Spirit XBU55 to profesjonalny rower treningowy. Dzięki swojej bardzo solidnej budowie, pozwala na zrobienie bardzo mocnego treningu, jednocześnie zachowując bardzo duży komfort ćwiczenia. Maszyna podczas ćwiczeń jest stabilna, można na niej bez problemu jechać w pozycji stojącej.Rower SpiritXBU55 charakteryzuje się wysoką  ergonomią treningu jednocześnie posiada nieduże rozmiary. Czyni go to świetnym

rozwiązaniem do treningu w domu. Zadowoli on nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Rower stacjonarny Spirit XBU55 jest przede wszystkim przeznaczony dla osób aktywnie uprawiających sport.  Potrzebujących zrobić mocny trening. Rower jak najbardziej nadaje się dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z rowerem stacjonarnym. Chcą oni przede wszystkim zapoznać się z tego typu aktywnością ruchową.  Klienci po  urazie/kontuzji kończyn dolnych również będą mogli bezpiecznie i wygodnie powrócić do pełnego zdrowia. Zapewni to szeroka skala obciążenia od minimalnego do bardzo wymagającego.  

Trwały, wygodny i dobrze wykonany to cechy roweru treningowego XBU55. Łatwy w dostosowaniu do każdego użytkownika, wyposażony w: wentylator chłodzący, siedzisko z pianki o dużej gęstości, wymagające programy treningowe, 20 poziomów oporu i jasny wyświetlacz LCD.

 

Zobacz wideo prezentacje tutaj.

 

FUNKCJE:

  • duży, jasny, podświetlany ekran LCD o przekątnej 7,5 cala, z oddzielnym wyświetlaczem LED obrazujący aktywację partii mięśni i wskaźnikiem profilu HR%
  • regulowany wentylator chłodzący i dwa głośniki z gniazdem audio dla wygody i rozrywki
  • w pełni regulowana pozycja siedziska pozwala na łatwą regulację przód/tył i góra/dół
  • kompatybilny z Bluetooth z SPITIT FIT App do monitorowania i nagrywania danych treningowych.

 

 

Cena promocyjna obejmuje pierwszy miesiąc użytkowania maszyny.

Koszt dowozu pokrywa też koszt odbioru  maszyny. Szczegóły ofert tutaj

Oferta dowozu tylko na terenie Warszawy i okolic

 

 

Dodatkowe informacje

Długość wynajmu

1 miesiąc, 3 miesiące

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Rower stacjonarny Spirit XBU55”

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Rowery

Rower stacjonarny to bardzo ciekawa opcja dla zapalnych kolaży którzy ze względu na warunki atmosferyczne w trakcie zimy i nie tylko nie mogą uprawiać swojego ulubionego sportu.

  1. Rowery stacjonarne dzielimy na kilka podstawowych typów:
  2. Rower pionowy 
  3. Rower poziomy
  4. Rower powietrzny (airbike)
  5. Rower spinningowy
  6. Rower składany (Xterra FB150)

ROWER STACJONARNY PIONOWY zawdzięcza swoja nazwę ze względu na budowę. Rower pionowy stacjonarny wygląda jak i używa się go jak zwykłego roweru z kołami. Pozycja w jakiej ćwiczymy na rowerze pionowym jest identyczna jak na zwykłym rowerze. Różnica jest w wyglądzie ponieważ w miejscu kół mamy podpórki. Obciążeniem może być albo mechaniczne albo elektromagnetyczne.

ROWER STACJONARNY POZIOMY jego sposób działania jest identyczny jak roweru pionowego. Różnica jest w pozycji jaka przyjmujemy ćwicząc. W rowerze poziomym  ćwiczymy w siadzie prostym. Rower poziomy jest szczególnie polecany dla osób które mają problemy z kręgosłupem. Spowodowane jest to tym iż można wygodnie oprzeć plecy o oparcie. Kolejną zaleta jest to iż rower poziomy jest niższy i w znacznie łatwiej na niego wsiąść.

ROWER STACJONARNY PIONOWY I ROWER STACJONARNY POZIOMY są urządzeniami typowo przeznaczonymi do rehabilitacji nóg po wszelkiego rodzaju urazach i kontuzjach. Budowa obu maszyn umożliwia w kontrolowanych warunkach rehabilitacje uszkodzonej kończyny. Dzięki dużej skali obciążenia można robić małe ale skuteczne postępy. Co zapobiega przetrenowaniu i pogłębieniu kontuzji.  Oba te typy rowerów pozwalają do powrotu do formy. 

ROWER POWIETRZNY (AIRBIKE) to wyspecjalizowana maszyna treningowa zaprojektowana do robienia treningów interwałowych. Zasadnicza różnica między rowerem powietrznym a rowerem pionowym i poziomym to sposób uzyskania obciążenia. Rower powietrzny nie potrzebuje zewnętrznego zasilania ponieważ opór nadawany jest przez koło z łopatkami. Kiedy osoba ćwiczy na rowerze powietrznym koło z łopatkami się kręci i powietrze zaczyna stawiać opór. Im koło z łopatkami szybciej się kręci tym większy powietrze stawia opór. Rower powietrzny idealnie nadaje się do treningu wytrzymałości beztlenowej. 

ROWER SPINNINGOWY posiada tylko obciążenie mechaniczne. Pedały z ciężkim kołem zamachowym połączone są na zasadzie ostrego koła (https://www.dadelo.pl/blog/ostre-kolo/). Rower spinningowy nadaje się idealnie dla osób które lubią bardzo dużo jeździć na zwykłym rowerze. Konstrukcja roweru spinningowego wymusza na ćwiczącym ciągłe pedałowanie podczas treningu. Im szybciej jedziemy tym trudniej jest zwolnić. Przyśpieszanie i zwalnianie na rowerze spinningowym odbywa się falowo. Co to znaczy? W sytuacji kiedy rozpędzimy koło bardzo szybko nie ma możliwości przestania pedałować z uzyskaną prędkością. Musimy cały czas kręcić pedałami. Jeżeli chcemy zwolnić to obrót po obrocie powolutku musimy wolniej kręcić. Nie możemy nagle zwolnić. W rowerze spinningowym ostre koło poniekąd ułatwia utrzymanie dużej prędkości jazdy ponieważ bezwładna siła koła zamachowego ciągnie nasze nogi. 

ROWER SKŁADANY  ma uproszczoną konstrukcje w stosunku do roweru poziomego lub pionowego.

Rower składany obciążenie zadaje w sposób mechaniczny. Najważniejsza różnica miedzy rowerem składanym a innymi rowerami stacjonarnymi to możliwość  złożenia roweru i schowania na przykład w szafie. 

Typowi przedstawiciele danego typu rowerów to:

Po zapoznaniu się z kilkoma typami rowerów pojawia się pytanie który rower powinienem wybrać. Jak zwykle odpowiedz jest: to zależy.

Wybór roweru stacjonarnego zależy od tego jaki rodzaj treningu nas interesuje. Do typowo tlenowego treningu każdy rower z naszej listy się nadaje. Do interwałów idealnym rozwiązaniem będzie rower powietrzny. Do treningu typowego kolarskiego gdzie musimy mieć odpowiedni poziom tętna bez dyskusyjnie najlepszy będzie rower spinningowy. W sytuacji kiedy mamy problemy zdrowotne polecił bym rower stacjonarny poziomy. Kiedy mamy ograniczoną przestrzeń oczywistym rozwiązaniem jest stacjonarny rower składany.

Rowery stacjonarne świetnie nadają się do rozwoju siły mięśni nóg. W szczególności mięśni czworo głowach. Możliwość zadania obciążenia w rowerach elektromagnetycznych jest bardzo duża. Dzięki czemu  mamy możliwość fluktuacji poziomu obciążenia. Co pozwala racjonalnie sterować naszym treningiem siłowym na rowerze stacjonarnym.