wypożyczalnia

Home orbitrek S1 AXO WYPOŻYCZ ORBITREK

S1 AXO WYPOŻYCZ ORBITREK

250,00 700,00  wynajmij urządzenie na 1 miesiąc lub 3 miesiące

Wyczyść

Opis

Wyjątkowy orbitrek dedykowany na potrzeby wypożyczalni Fitness w domu

Solidna, stalowa rama, pełne łożyskowanie, ciężkie koło zamachowe, bezawaryjny system hamowania EMS oraz konsola z maszyn pół komercyjnych. To główne zalety urządzenia zaprojektowanego do ciężkiej pracy w wypożyczalni, gdzie orbitrek jest użytkowany znacznie bardziej intensywnie niż w zwykłych warunkach domowych. Wszystko z zachowaniem wygody i bezpieczeństwa treningu, dzięki wąsko rozstawionym platformom pod stopy o czynniku Q 17cm!

Axo S 1 to nowa generacja orbitreków z rozbudowaną funkcjonalnością, oraz wysoką jakością wykonania. Dzięki trybowi HRC potrafi stale dopasowywać obciążenie do aktualnego rytmu serca, a tym samym utrzymania treningu w optymalnej wydajności, która jest najskuteczniejsza do spalania tkanki tłuszczowej. Pełne łożyskowanie sprawia, że ruch jest cichy i bardzo płynny, a hamulec elektromagnetyczny zapewnia dostateczne obciążenie nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Zmiana obciążenia odbywa się bezszelestnie, a system zmiany oporu nie ma żadnych ruchomych części, które mogły by ulec awarii!

S1 oferuje duży jasny podświetlany wyświetlacz LCD, pokazujący wszystkie istotne informacje o treningu, takie jak czas, dystans, spalone kalorie, trudność ćwiczeń aktualne tętno oraz wiele innych. Jego stabilna struktura posiada realną nośność rzędu 140 kg, bogatą funkcjonalność, precyzyjne mechanizmy i nowoczesny design, przez co Orbitrek Axo S1 jest najpopularniejszym orbitrekiem w sklepie Axxo oraz najbardziej popularnym orbitrekiem w wypożyczalni Fitness w domu

Funkcje:

 • opór: elektromagnetyczny
 • obciążenie: 1-32 z regulacją elektroniczną
 • koło zamachowe:  13.5 kg
 • wyświetlacz:
  • czas, prędkość liniowa, prędkość obrotowa, dystans, wydatek energetyczny, tętno, moc, sygnalizacja przekroczenia tętna max, test sprawności
 • programy:
  • program manualny
  • program celowy: zorientowany na czas, dystans, kalorie
  • program predefiniowany: 12
  • program HRC: 1
  • program sterowany mocą: 10-350 WAT
  • program użytkownika: 1
  • automatyczny dobór stref treningowych tętna: 3 strefy
 • pomiar pulsu: sensory dotykowe (opcjonalnie pas bezprzewodowy)
 • płozy: antypoślizgowe
 • rolki transportowe
 • stopki poziomujące

Wymiary i waga:

 • wymiar po rozłożeniu (dł./szer./wys.): 135 / 63 / 158 cm
 • waga: 59 kg
 • max. waga użytkownika: 140 kg

Gwarancja:

 • do użytku domowego – 2 lata
 • części 3 lata
 • rama 5 lat
Pliki do pobrania:

Cena promocyjna obejmuje pierwszy miesiąc użytkowania maszyny.

Koszt dowozu pokrywa też koszt odbioru  maszyny. Szczegóły ofert tutaj

Oferta dowozu tylko na terenie Warszawy i okolic.

Dodatkowe informacje

Długość wynajmu

1 miesiąc, 3 miesiące

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “S1 AXO WYPOŻYCZ ORBITREK”

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Orbitreki

Orbitreki (ang. Elliptical) to maszyny fitness inaczej nazywane maszyny eliptyczne, typu crosstrainer. Orbitreki służą do budowania ogólnej wytrzymałości organizmu. Dzięki treningowi na tego typu maszynie możemy poprawić swój wygląd i wydolność tlenowa.

Wyróżniamy dwa podstawowe typy orbitreków:

 • Orbitreki przednionapędowe.
 • Orbitreki tylnonapędowe.

Rozróżnienie na przednio i tylnonapędowe orbitreki wynika z umiejscowienia koła zamachowego w maszynie fitness. W orbitrekach przednionapędowych koło zamachowe jest z przodu. Z kolei w orbitrekach tylnonapędowych koło zamachowe znajduje się z tyłu maszyny fitness.

W zależności od tego gdzie jest umiejscowione w orbitreku koło zamachowe mamy wymuszoną przez to charakterystyczną budowę danego typu maszyny fitness.

Klasycznym przykładem orbitreka tylnonapędowego będzie Orbitrek AXO S1.

Najbardziej popularnym orbitrekiem przednio napędowy w Polsce będzie Orbitrek Xterra FS3.5.

Jak widać na zdjęciach oba orbitreki bardzo różnią się od siebie. Zastosowanie przedniego napędu w orbitreku wymusiło na konstrukcji zastosowanie szyn. Po nich platformy orbitreka poruszając się umożliwiając wykonanie ruchu. Nie ulega wątpliwości że orbitrek przednio napędowy jest znacznie bardziej skomplikowaną konstrukcja od tylnonapędowego orbitreka.

Natomiast orbitrek tylnonapędowy ma dużo prostszą konstrukcję od orbitreka przednionapędowego.

Ponownie jest to spowodowane umiejscowieniem koła zamachowego w orbitreku.

Na pewno wielu czytelników będzie się zastanawiało dlaczego mamy dwa podstawowe rodzaje orbitreków?

Powód jest zasadniczo jeden. Starszym typem orbitreków są maszyny tylnonapędowe. Mimo iż posiadają one prostszą konstrukcje to pojawia się z zastosowaniem tego rozwiązania kilka problemów. Naj większy z nich to rozstaw platform pod stopy. Niestety w orbitrekach z kołem zamachowym z tyłu jest on duży. Co może niektórym ćwiczącym utrudniać trening.

Próbom rozwiązania tego problemu było przeniesienie koła zamachowego do przodu orbitreka. Zaletą takiego rozwiązania było zmniejszenie rozstawu platform o znaczna odległości. Co poprawiło komfort  trenującemu na orbitreku. Wymusiło jednocześnie zwiększenie gabarytów orbitreka.

Nim odpowiemy sobie na pytanie który typ orbitreka jest lepszy. Zajmijmy się znalezieniem odpowiedzi na pytanie co możemy uzyskać trenując na orbitreku. Dokładnie do jakiej aktywności sportowej nadaje się ten typ maszyny fitness?

Zaletą orbitreka jest to że wymusza na ćwiczącym pewien rodzaj ruchu który ma za zadanie symulować ruch biegowy. Zaznaczam symulować bo istniej raptem kilka orbitreków których konstrukcja pozwala na zbliżenie się niemal do idealnego odwzorowania biegu. Na pewno jednym z takich orbitreków jest CG800.

Standardowy orbitrek daje nam możliwość poruszania się w zaciszu swojego  domu. To co możemy bez problemu zrobić to trening  tlenowy. Jest on u kierowany na spalanie tłuszczu. Możemy również wykonać trening siłowy wzmacniający mięśnie nóg. Głównie mięśni czworogłowych. Orbitrek pozwoli też zaangażować ramiona do pracy. Proszę nie mieć złudzeń że będziemy wstanie zrobić na tym samie poziomie trening  ramion co nóg. Możemy ćwiczyć w taki sposób aby zwiększyć procentowy udział ramion w wysiłku ale nigdy nie uda nam się zaangażować ich w tak dużym stopniu jak mięśni nóg. Konstrukcja orbitreka wymusza większe zaangażowanie w ruch mięsnie nóg.

Większość orbitreków niezależnie od typu w ograniczonym stopniu pozwala wykonać interwał. Konstrukcja nie pozwala na tak szybkie wykonanie cyklu ruchowego. Stosunkowo niedawno producent orbitreka CG800 znalazła rozwiązanie tego problemu.

Było to możliwe dzięki połączeniu dwóch konceptów w jedną całość. A były nimi orbitrek i rower spinningowy. Połączenie dwóch zupełnie innych maszyn fitness w jedna całość wydaje się z góry skazane na porażkę. Jak się okazuje firma Spirit wiedziała co robi. Połączono niezaprzeczalne możliwości roweru spinningowego do wykonywania interwałów z angażowaniem całego ciała w trening znany z orbitreka. Tak narodził się już słynny orbitrek CG800.

Teraz czas na odpowiedz na pytanie który typ orbitreka jest lepszy?

Jak zwykle w takiej sytuacji odpowiedz na tak postawione pytanie nie jest prosta. Biorąc pod uwagę komfort treningu w 80% procent przypadków zapewni go nam orbitrek przednio napędowy.

Orbitreki przednio napędowe są dłuższe od orbitreków tylnonapędowych. Co oznacza że trzeba mieć odpowiednio więcej miejsca w domu/mieszkaniu. Jest oczywiście rozwiązanie które jest po miedzy  przednio a tylnonapędowym orbitrekiem. Mianowicie najlepszym przykładem będzie tutaj orbitrek Xterra FS3.5 który jest wersją lekką orbitreka przednio napędowego. Jego zalety to stosunkowa jak na tego typ orbitreka krótka długość bo wynosząca 145cm. Wadą będzie nieduże obciążenie jakie możemy zadać i mocne ograniczenie wagowe ćwiczącego. Z kolei orbitrek AXO S1 będzie krótszy o 10cm (130cm) od orbitreka Xterra FS3.5. Dysponuje on możliwości zadania ogromnego obciążenia ćwiczącemu i również mogą osoby dużo cięższe na nim ćwiczyć.

W takiej sytuacji jak zwykle decydują cena i przestrzeń jaką dysponujemy aby dobrać optymalny orbitrek do naszym zasobów.