Ruszasz się latem? Twój sprzęt rusza się z Tobą!

Blog

Ruszasz się latem? Twój sprzęt rusza się z Tobą!

Opublikowano 26 czerwca, 2024 at 2:35 pm by / Możliwość komentowania Ruszasz się latem? Twój sprzęt rusza się z Tobą! została wyłączona

Przez cały rok nasze życie zwykle wygląda niezmiennie. Dzień zaczynamy od takiej samej kawy, idziemy do pracy tą samą drogą, kupujemy te same (zwykle ulubione) produkty i spędzamy czas tak samo. Jest to pewna monotonia i rutyna, która jednak daje nam poczucie komfortu i spokoju. Sprawa jednak wygląda zupełnie inaczej jeśli chodzi o trening. Jeśli nasza wizyta na siłowni zawsze wygląda identycznie (składa się z tych samych ćwiczeń) to w pewnym momencie przestaje nam sprawiać przyjemność. Trening staje się nudny, a my tracimy motywację do ćwiczeń. Podobnie z naszym treningiem na sprzęcie cardio w domu. biegnąc w  kierunku ciągle tej samej ściany lub mając przed sobą ciągle ten sam widok z okna zaczynamy się nudzić, a widok jaki sobie serwujemy z pokładu maszyny fitness potrafi wręcz irytować po pewnym czasie. Dlatego skorzystajmy z tego, że jest lato i łatwiej o zmianę i spontaniczną decyzję. Dlaczego? Otóż dlatego!

Mobilność

Praktycznie każdy sprzęt posiada możliwość przetransportowania go na kółkach lub umożliwia złożenie/łatwe rozmontowanie, by móc znaleźć się w dowolnie wybranym dla nas miejscu. Czasy rowerków, które nie tylko z nazwy były stacjonarne minęły bezpowrotnie. Obecnie sprzęt fitness jest lżejszy, bardziej kompaktowy i co już wspominaliśmy – bardziej mobilny. Więc zapraszamy Was do urozmaicenia treningów

Skorzystaj ze słońca!

Trening na świeżym powietrzu nie tylko jest przyjemniejszy, ale również bardziej efektywny. Nie zawsze możemy ćwiczyć w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, a o wiele przyjemniej jest nabrać lekkiego, letniego powietrza w płuca w trakcie treningu! Dodatkowo widok, który będziemy podziwiać ćwicząc będzie o wiele, wiele ciekawszy niż ściana lub telewizor. Nie zapominajmy także o solidnej dawce witaminy D, która nie tylko polepszy nasz nastrój i odporność, ale także zaserwuje nam opaleniznę, która w okresie wakacyjnym jest jak najbardziej pożądana!

Wybierz najchłodniejsze miejsce!

Mieszkamy w różnych miejscach i nie każdy ma klimatyzację pod nosem. Jednak jedno zwykle się nie zmienia. W każdym domu jest pomieszczenie, które mimo upałów pozostaje najchłodniejsze. Czasami to jeden z pokoi, czasami garaż, a czasami nawet pomieszczenie gospodarcze. Przetransportowanie sprzętu do takiego miejsca może pomóc nam przetrwać letnie upały, a nawet odnaleźć “nowy spokój” w treningu, poprzez zmianę miejsca. A z racji, że takie pomieszczenia z reguły bywają również najcichsze – sprawią, że trening będzie również formą wyciszenia i swoistej medytacji.

To wcale nie musi być dom!

Spora część z nas lato spędza na działce, w ogrodzie, czy też w domku letniskowym. W pewnym momencie możemy sami złapać się na tym, że jesteśmy więcej w tych miejscach, niż faktycznie w domu. Co nas hamuje przed przeniesieniem sprzętu w to miejsce i połączyć przebywanie w naszym ulubionym letnim miejscu z treningami? Absolutnie nic! No chyba, że to miejsce to basen – wtedy zalecamy jednak pozostawienie sprzętu w domu.

 

Lato to czas luzu i wolności. Korzystajmy z niego i jednocześnie nie porzucajmy treningów, które nawet w te leniwe i gorące dni mogą być przyjemne dzięki odpowiedniemu podejściu do miejsca i sposobu treningu! Warto też sprawdzić naszą ofertę i wybrać sprzęt, który będzie odpowiednio mobilny do naszych możliwości i potrzeb!

Już teraz Sprawdź Pełną Ofertę
Obserwuj nas w mediach społecznościowych