JESIENNE ZMAGANIA

blog

JESIENNE ZMAGANIA

Opublikowano 24 października, 2017 at 7:17 am by / No Comments

 

Nastał jesienny okres, najbardziej niekorzystny moment w roku do treningu. Nie dość, że pogoda w tym okresie jest fatalna to jeszcze dochodzi jesienne przesilenie. Chyba każdy ma tak że najchętniej opatuliłby się najgrubszą kołdrą jaką ma w domu i obejrzał film gdzie akcja dzieje się w jednym z ciepłych krajów.  Nie wspominając o treningu, szczególnie kiedy trzeba spakować torbę na zajęcia sportowe i ruszyć w tę nieprzyjemną pogodę na salę  treningową.

Należy odrzucić wszystkie racjonalne i nieracjonalne wymówki.  Podjąć jesienne wyzwanie, decyzję że biorę się do pracy. Zważywszy że niedługo zbliża się sezon zimowy i warto by pomyśleć o zbudowaniu formy nim zacznie się zimowe szaleństwo. Należy pamiętać że do sezonu narciarsko-snowboardowo- biegowego należy przygotować się szczególnie pod kątem siłowo-wytrzymałościowym. Pozwoli to uniknąć dotkliwego urazu bądź kontuzji. Jeżeli chodzi o przygotowanie siłowe to przede wszystkim należy solidnie wzmocnić nogi, które będą w trakcie zjazdów najbardziej obciążone. Nie możemy zapominać  o górnych partiach czyli rękach. Będą one w mniejszym stopniu obciążone niż nogi, ale szczególnie w snowboardzie będą służyły do łagodzenia skutków upadków. Jeżeli ktoś biega na nartach wtedy musi porządnie wzmocnić nogi i ręce. Nie wspominając o wytrzymałości tlenowej.

Naprawdę warto pokonać niekorzystny czas na trening, żeby w końcówce roku cieszyć się dobrym samopoczuciem i super formą. No i jedno postanowienie noworoczne będziemy mieli mniej 🙂

Jak można przygotować solidną formę w tak skrajnie niekorzystnych do tego warunkach? Jest na to odpowiedz. Należy zastanowić się nad treningiem w domu. Wiem, wiem. W domu bez sprzętu nie da się nic zrobić. Nie jest to do końca prawdą. Odpowiedni sprzęt można wypożyczyć, a po okresie treningowym oddać.  Co jest jego największą zaletą.

Podstawową maszyną przygotowawczą będzie Orbitrek który wzmocni nogi i ręce. Należy pamiętać, że głównie będą pracować nogi i możemy je na Orbitreku obciążać wedle potrzeby. Ręce będą dużo słabiej pracować od dolnych partii mięśniowych, ale jest to w zupełności wystarczające zważywszy, że będą one dużo mniej obciążone niż nogi  podczas zabawy zimowej.

No tak ale co z wytrzymałością tlenową? Orbitrek też nam ją zapewni, ale nie w takim stopniu jak cykloergometr czy bieżnia.  Więc można połączyć  trening na Orbitreku z cykloergometrem. Co da nam wybuchową mieszankę treningową.  Dzięki tej kombinacji solidnie wzmocnimy ciało pod względem siły jak i zbudujemy dobra formę wytrzymałościową.

Osoby które nie przepadające za zimowymi szaleństwami, też mogą zadbać o formę, ale one mają zupełną dowolność w wyborze sprzętu. Powinny kierować się instynktem co będzie  im najbardziej pasowało lub poszukać rady specjalisty.

Genialnym rozwiązaniem oszczędzającym Wasz czas a zarazem dającym świetne rezultaty jest wynajęcie maszyny treningowej. Będziecie mogli cieszyć się zaciszem domowym a jednocześnie fajnie zadbacie o swoje ciało. Nie wspominając o Sylwestrze gdzie po prostu trzeba wyglądać wystrzałowo! Nie zwlekaj i ćwicz już od dzisiaj. Nie odkładaj tego do jutra, bo wiadomo co jest jutro…:)                                                                                                                                                                                                                                                                                 Pozdrawiam, ZESPÓŁ  FITNESS W DOMU

Nie czekaj, działaj! Sprawdź naszą ofertę już teraz tutaj

Wybierz miasto

Reszta kraju

Zadzwoń pod numer 506 624 442 lub skontaktuj się z nami »